Ahran i
Bergdorp · Teheran

Ahran

Ahrān · Iran

Nu
11°
Lokale tijd
22:16
Inwoners
554
Hoogte
1.899 m
Beste reistijd
sep–okt
Reisscore 94/100
Belangrijkste luchthaven
THR
76 km
Tijdzone
UTC+3:30
Asia/Tehran
In één oogopslag

Ahran ligt in Teheran, Iran. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd september–oktober. De warmste maand is juli, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 33°C.

De beste maanden om te gaan zijn september–oktober.

juli is de warmste maand, met maxima rond 33°C.

januari is de koudste maand, met minima rond -6°C.

De natste maand is maart, met regen op zo’n 9 dagen.

juni is de zonnigste maand, met zo’n 11,5 uur zon per dag.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Ahran
11°
Half bewolkt
Voelt als
9°
Luchtvochtigheid
63%
Wind
7 km/u NO
Windstoten
10 km/u
Bewolking
76%
Luchtdruk
1020 hPa
UV-index
0 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
06:15 / 17:13

Komende 48 uur

12° 21 10° 00 8° 03 8° 06 15° 09 16° 12 16° 15 13° 18 11° 21 8° 00 8° 03 7° 06 14° 09 16° 12 16° 15 13° 18
Vandaag
25 okt
Zwaar bewolkt
16°7°
12% 0.3 mm 13 NO
Morgen
26 okt
Lichte motregen
16°7°
18% 0.5 mm 13 NW
di
27 okt
Overwegend helder
16°7°
0% 15 W
wo
28 okt
Half bewolkt
16°5°
0% 13 N
do
29 okt
Zwaar bewolkt
16°5°
18% 13 Z
vr
30 okt
Zwaar bewolkt
16°7°
12% 15 W
za
31 okt
Zwaar bewolkt
18°8°
12% 17 W
zo
1 nov
Zwaar bewolkt
18°9°
4% 18 NW
ma
2 nov
Lichte motregen
17°10°
20% 1.0 mm 16 NW
di
3 nov
Lichte motregen
15°9°
35% 2.8 mm 18 W
wo
4 nov
Zwaar bewolkt
16°8°
29% 18 W
do
5 nov
Motregen
16°8°
22% 4.0 mm 25 W
vr
6 nov
Motregen
13°6°
18% 11 mm 14 NW
za
7 nov
Lichte motregen
12°4°
25% 0.6 mm 15 NW
zo
8 nov
Half bewolkt
13°4°
18% 12 NW
ma
9 nov
Onbewolkt
7°1°
11% 12 W
Europese luchtkwaliteitsindex48Matig
PM2.521,1
PM1032,1
NO₂38,2
O₃36
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Ahran

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdseptember–oktober
-10°3°15°28°40° 02550 mm jan · 26 mmfeb · 26 mmmrt · 35 mmapr · 27 mmmei · 22 mmjun · 6 mmjul · 3 mmaug · 2 mmsep · 2 mmokt · 12 mmnov · 15 mmdec · 19 mm 3°5°12°19°24°30°33°32°28°20°12°6° -6°-4°1°7°11°16°20°18°14°8°2°-3° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum3°5°12°19°24°30°33°32°28°20°12°6°
Gem. minimum-6°-4°1°7°11°16°20°18°14°8°2°-3°
Neerslag (mm)26263527226322121519
Regendagen779762111345
Zonuren per dag (u)5,66,46,77,49,111,511,31110,38,36,95,8
Daglicht (u)1010,811,9131414,614,313,512,311,210,29,8
Luchtvochtigheid (%)635646383324222223354659
Wind (km/u)571011109987765
Reisscore252740718678626994895528

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Ahran, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Ahran, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen MatigMatigRedelijkGoedGoedRedelijkMatigRedelijkRedelijkGoedRedelijkMatig
Wandelen MatigRedelijkGoedGoedGoedMatigMatigMatigRedelijkGoedGoedRedelijk
Skiën RedelijkRedelijkMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigRedelijk
Fotografie & zonsondergangen RedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijkRedelijk

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Skiën — Alleen met skigebieden binnen 40 km. Goed: dagmaxima op pistehoogte rond of onder het vriespunt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Ahran
Praktisch

Ahran: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
CF
Spanning
220 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Iraanse rial

IRR · ﷼

Talen
Perzisch
Landnummer
+98
Veiligheid & reisadvies
4
Niet reizenAmerikaans reisadvies
Raadt alle reizen afBrits reisadvies · 13 aug 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantIRR 3.041.100≈ € 65,00
  • CappuccinoIRR 566.700≈ € 12,00
  • Bier (0,5 l)IRR 908.200≈ € 19,00
  • Fles water (1,5 l)IRR 233.400≈ € 5,00
  • Taxi, 5 kmIRR 2.363.050≈ € 50,00
  • Kaartje openbaar vervoerIRR 400.850≈ € 8,50
  • Middenklassehotel, per nachtIRR 17.503.400≈ € 370

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Iran — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 376% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen

Geen feestdagen in de komende maanden.

Zon & daglicht
Zonsopkomst
06:15
Zonsondergang
17:13
Daglicht vandaag
11,2 u
Hoe laat is het in Ahran
Aardbevingsgeschiedenis

10 aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km in de afgelopen 51 jaar.

Zwaarste: M6,3 (2004).

Kaart

Hoe kom je naar Ahran?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Ahran

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Ahran
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Bevolkingsontwikkeling

2006–2016
0159319478637 20102015 2006: 4672011: 5902016: 554
Gebruik deze widget

Klimaat in Ahran

Zet een gratis klimaatkaart van Ahran op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Ahran?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Ahran: september–oktober.

Hoe is het weer in Ahran in oktober?

In oktober is het in Ahran gemiddeld maximaal 20°C en minimaal 8°C, met 12 mm neerslag op zo’n 3 dagen.

Wat is de natste maand in Ahran?

Maart, met regen op zo’n 9 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Ahran?

Teheran Mehrabad International Airport (THR), op zo’n 76 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Iran?

Stekkertypes C, F, 220 V.

Met welke valuta betaal je in Iran?

Iraanse rial (IRR).

Is Iran veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Niet reizen. Brits reisadvies: Raadt alle reizen af.

In welke tijdzone ligt Ahran?

Asia/Tehran (UTC+3:30).

Hoeveel inwoners heeft Ahran?

Ongeveer 554.