Malard i
Bergdorp · Teheran

Malard

Malārd · Iran

Nu
14°
Lokale tijd
00:47
Inwoners
56,7K
Hoogte
1.163 m
Beste reistijd
okt
Reisscore 91/100
Belangrijkste luchthaven
PYK
18 km
Tijdzone
UTC+3:30
Asia/Tehran
In één oogopslag

Malard of Malārd is een stad in het westen van de provincie Teheran in Iran. De stad ligt tussen de grote steden Teheran en Karaj. In 2016 had de stad 281.027 inwoners.

Lees meer — Wikipedia

De beste maanden om te gaan zijn oktober (Skiën: januari).

juli is de warmste maand, met maxima rond 35°C.

januari is de koudste maand, met minima rond -2°C.

De natste maand is maart, met regen op zo’n 12 dagen.

juni is de zonnigste maand, met zo’n 10,9 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 41% van de plaatsen in Iran.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Malard
14°
Overwegend helder
Voelt als
13°
Luchtvochtigheid
71%
Wind
4 km/u O
Windstoten
14 km/u
Bewolking
38%
Luchtdruk
1020 hPa
UV-index
1 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
06:26 / 17:11

Komende 48 uur

14° 00 55% 13° 03 73% 12° 06 24% 20° 09 22° 12 23° 15 19° 18 17° 21 18° 00 16° 03 14° 06 20° 09 23° 12 22° 15 19° 18 16° 21
Vandaag
31 okt
Lichte motregen
23°11°
73% 1.4 mm 9 N
Morgen
1 nov
Zwaar bewolkt
23°14°
2% 10 NW
ma
2 nov
Lichte regen
23°12°
63% 4.6 mm 16 NW
di
3 nov
Lichte motregen
20°11°
45% 0.6 mm 12 NW
wo
4 nov
Zwaar bewolkt
20°10°
37% 12 NW
do
5 nov
Motregen
23°12°
55% 4.0 mm 8 N
vr
6 nov
Lichte motregen
20°12°
37% 3.6 mm 7 NO
za
7 nov
Motregen
16°11°
64% 3.4 mm 15 O
zo
8 nov
Motregen
18°10°
51% 5.4 mm 7 NO
ma
9 nov
Lichte regen
16°8°
48% 10 mm 9 W
di
10 nov
Lichte regen
10°6°
42% 26 mm 14 W
wo
11 nov
Motregen
10°5°
29% 10 mm 12 W
do
12 nov
Lichte motregen
12°4°
24% 3.0 mm 7 W
vr
13 nov
Motregen
9°6°
19% 1.0 mm 8 W
za
14 nov
Overwegend helder
23°16°
11% 15 NW
zo
15 nov
Zwaar bewolkt
——
0% 0 NW
Europese luchtkwaliteitsindex47Matig
PM2.515,2
PM1020,3
NO₂32,7
O₃107
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Malard

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdoktober (Skiën: januari)
-5°6°18°29°40° 02550 mm jan · 37 mmfeb · 37 mmmrt · 46 mmapr · 28 mmmei · 20 mmjun · 6 mmjul · 3 mmaug · 2 mmsep · 3 mmokt · 20 mmnov · 28 mmdec · 39 mm 6°9°14°21°26°32°35°34°30°23°15°9° -2°0°4°10°14°19°22°21°17°11°5°0° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum6°9°14°21°26°32°35°34°30°23°15°9°
Gem. minimum-2°0°4°10°14°19°22°21°17°11°5°0°
Neerslag (mm)37374628206323202839
Regendagen9912752111579
Zonuren per dag (u)5,15,85,96,98,710,910,5109,37,56,25
Daglicht (u)1010,811,913,11414,614,313,512,311,210,29,8
Luchtvochtigheid (%)696354474132323233445465
Wind (km/u)571010109877655
Reisscore213248768566495681916431

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Malard, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Malard, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen MatigMatigRedelijkGoedGoedRedelijkMatigMatigRedelijkGoedGoedMatig
Wandelen RedelijkRedelijkRedelijkGoedRedelijkMatigMatigMatigMatigGoedGoedRedelijk
Skiën GoedRedelijkMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigRedelijk
Fotografie & zonsondergangen RedelijkRedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijkRedelijk

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Skiën — Alleen met skigebieden binnen 40 km. Goed: dagmaxima op pistehoogte rond of onder het vriespunt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.
Toeristische drukte

Malard: drukte per maand

Hoe druk het het hele jaar is — en de maanden met goed weer en minder bezoekers.

Toeristische drukte
Laag
Drukste maanden
mei en oktober
Rustigste maanden
december–januari
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

Bijgewerkt: Over deze data: Drukte & prijzen

Festivals en evenementen rond Malard

Jaarlijkse festivals en feesten in de buurt, maand per maand.

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Malard
Praktisch

Malard: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
CF
Spanning
220 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Iraanse rial

IRR · ﷼

Talen
Perzisch
Landnummer
+98
Veiligheid & reisadvies
4
Niet reizenAmerikaans reisadvies
Raadt alle reizen afBrits reisadvies · 13 aug 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantIRR 3.041.100≈ € 65,00
  • CappuccinoIRR 566.700≈ € 12,00
  • Bier (0,5 l)IRR 908.200≈ € 19,00
  • Fles water (1,5 l)IRR 233.400≈ € 5,00
  • Taxi, 5 kmIRR 2.363.050≈ € 50,00
  • Kaartje openbaar vervoerIRR 400.850≈ € 8,50
  • Middenklassehotel, per nachtIRR 17.503.400≈ € 375

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Iran — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 376% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen

Geen feestdagen in de komende maanden.

Zon & daglicht
Zonsopkomst
06:26
Zonsondergang
17:11
Daglicht vandaag
11,2 u
Hoe laat is het in Malard
Aardbevingsgeschiedenis

1 aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km in de afgelopen 51 jaar.

Zwaarste: M6,3 (2004).

Kaart

Hoe kom je naar Malard?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Malard

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Malard
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Dieren en planten in de omgeving

De vaakst waargenomen soorten binnen 25 km, met hun seizoenspatroon.

Waarnemingen per maand · 23.347 waarnemingen binnen 25 km
jfmamjjasond
Gebruik deze widget

Klimaat in Malard

Zet een gratis klimaatkaart van Malard op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Malard?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Malard: oktober (Skiën: januari).

Hoe is het weer in Malard in oktober?

In oktober is het in Malard gemiddeld maximaal 23°C en minimaal 11°C, met 20 mm neerslag op zo’n 5 dagen.

Wat is de natste maand in Malard?

Maart, met regen op zo’n 12 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Malard?

Payam International Airport (PYK), op zo’n 18 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Iran?

Stekkertypes C, F, 220 V.

Met welke valuta betaal je in Iran?

Iraanse rial (IRR).

Is Iran veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Niet reizen. Brits reisadvies: Raadt alle reizen af.

Wanneer is het het drukst in Malard?

De drukste maanden zijn mei en oktober.

Wanneer is het het rustigst in Malard?

De rustigste maanden zijn december–januari.

In welke tijdzone ligt Malard?

Asia/Tehran (UTC+3:30).

Hoeveel inwoners heeft Malard?

Ongeveer 56.745.