Belarus i
Eastern Europe

Belarus

Hoofdstad: Minsk · 7 regio’s · 314 plaatsen

BY BYAmerikaans reisadvies: 4/4
Inwoners
9,49 mln.
Oppervlakte
207,6K km²
Hoofdstad
Valuta
BYN
Stekkers
C · F
220 V
Landnummer
+375

Wit-Rusland of Belarus, officieel de Republiek Belarus, is een binnenstaat in Oost-Europa. Het land grenst aan Rusland in het noordoosten, aan Oekraïne in het zuiden, aan Polen in het westen en aan Litouwen en Letland in het noordwesten. De hoofdstad is Minsk. Lees meer

Reisscore

Wanneer naar Belarus: maand voor maand

Reisscore per maand voor de belangrijkste bestemmingen — groen betekent top weer.

janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Minsk0573062707276502000
Homel310133869767579592960
Hrodna07113462737478542830
Vitebsk0693062727274451700
Mahiljow0583165757477501900
Brest27113965747478583441
Babrujsk29113871767578572620
Baranavitsjy16103261717377552720
Barysaw0683060717373512000
Pinsk48124066747377593451
Mozyr49124172757378613141
Lida0593262707376512510
Vorsja0582760707273461600
Salihorsk38113766747377562720
Toeristische drukte

Toerisme in Belarus

Hoeveel bezoekers er komen, hoe geconcentreerd het toerisme is en wanneer het het drukst is.

Internationale bezoekers per jaar
11,83 mln.
2019
Wereldranglijst aankomsten
#40
Bezoekers per inwoner
1,25
Bezoekers per km²
57

De populairste bestemmingen in Belarus

  1. 1MinskHoog
  2. 2HrodnaHoog
  3. 3BrestHoog
  4. 4VitebskHoog
  5. 5HomelHoog
  6. 6PolatskHoog
  7. 7NesvizhHoog
  8. 8MahiljowHoog
  9. 9NavahroedakHoog
  10. 10SloetskHoog
  11. 11BaranavitsjyHoog
  12. 12BabrujskHoog
Praktisch

Belarus: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
CF
Spanning
220 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Belarussische roebel

BYN · Br

Talen
Belarussisch, Russisch
Landnummer
+375
Alarmnummers
Veiligheid & reisadvies
4
Niet reizenAmerikaans reisadvies
Raadt alle reizen afBrits reisadvies · 10 sep 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantBYN 21,00≈ € 6,20
  • CappuccinoBYN 5,80≈ € 1,70
  • Bier (0,5 l)BYN 8,20≈ € 2,40
  • Fles water (1,5 l)BYN 2,70≈ € 0,80
  • Taxi, 5 kmBYN 14,00≈ € 4,20
  • Kaartje openbaar vervoerBYN 2,80≈ € 0,80
  • Middenklassehotel, per nachtBYN 205≈ € 60,00

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Belarus — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 28% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen
  • 7 novДзень Кастрычніцкай рэвалюцыі · October Revolution Day
  • 25 decКаляды каталiцкiя · Catholic Christmas Day
  • 1 janНовы год · New Year's Day
  • 2 janНовы год · New Year's Day
  • 7 janКаляды праваслаўныя · Christmas Day (Orthodox)

Belangrijkste luchthavens