Mopipi i
Dorp · Central

Mopipi

Botswana

Nu
32°
Lokale tijd
11:20
Inwoners
3,3K
Hoogte
906 m
Beste reistijd
jun–jul
Reisscore 100/100
Belangrijkste luchthaven
MUB
203 km
Tijdzone
UTC+2
Africa/Gaborone
In één oogopslag

Mopipi is een dorp in het district Central in Botswana. De plaats telt 3912 inwoners (2011).

Lees meer — Wikipedia

De beste maanden om te gaan zijn juni–juli.

oktober is de warmste maand, met maxima rond 36°C.

juli is de koudste maand, met minima rond 8°C.

De natste maand is januari, met regen op zo’n 11 dagen.

augustus is de zonnigste maand, met zo’n 9,9 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 94% van de plaatsen in Botswana.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Mopipi
32°
Onbewolkt
Voelt als
33°
Luchtvochtigheid
29%
Wind
19 km/u O
Windstoten
37 km/u
Bewolking
0%
Luchtdruk
1015 hPa
UV-index
0 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
05:38 / 18:29

Komende 48 uur

32° 11 36° 14 35° 17 29° 20 26° 23 23° 02 21° 05 24° 08 31° 11 35° 14 34° 17 28° 20 25° 23 23° 02 21° 05 26° 08
Vandaag
29 okt
Onbewolkt
36°21°
0% 22 O
Morgen
30 okt
Onbewolkt
35°21°
0% 25 O
za
31 okt
Half bewolkt
36°21°
0% 20 NO
zo
1 nov
Zwaar bewolkt
38°23°
0% 19 NO
ma
2 nov
Zwaar bewolkt
39°23°
0% 19 NO
di
3 nov
Onbewolkt
39°25°
0% 22 NO
wo
4 nov
Overwegend helder
40°26°
2% 19 NO
do
5 nov
Overwegend helder
40°28°
4% 27 NO
vr
6 nov
Half bewolkt
38°27°
9% 16 ZW
za
7 nov
Lichte motregen
32°25°
18% 2.8 mm 23 Z
zo
8 nov
Motregen
32°24°
18% 1.4 mm 21 O
ma
9 nov
Motregen
33°21°
37% 4.0 mm 20 NO
di
10 nov
Lichte motregen
35°22°
27% 0.6 mm 20 NW
wo
11 nov
Half bewolkt
37°24°
24% 18 NW
do
12 nov
Overwegend helder
37°23°
10% 19 Z
vr
13 nov
Lichte motregen
35°26°
6% 0.8 mm 17 N
Europese luchtkwaliteitsindex47Matig
PM2.526,8
PM1028,1
NO₂4,3
O₃104
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Mopipi

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdjuni–juli
5°14°23°31°40° 050100 mm jan · 79 mmfeb · 62 mmmrt · 40 mmapr · 19 mmmei · 2 mmjun · 1 mmjul · 0 mmaug · 1 mmsep · 4 mmokt · 19 mmnov · 40 mmdec · 48 mm 34°34°33°32°30°27°27°30°34°36°36°35° 21°20°19°16°11°8°8°10°14°19°20°20° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum34°34°33°32°30°27°27°30°34°36°36°35°
Gem. minimum21°20°19°16°11°8°8°10°14°19°20°20°
Neerslag (mm)7962401921014194048
Regendagen1196410001479
Zonuren per dag (u)8,38,28,58,59,59,29,89,99,89,18,68,1
Daglicht (u)13,312,812,311,611,110,91111,41212,613,213,4
Luchtvochtigheid (%)687271686463605245475564
Wind (km/u)655555567876
Reisscore4044556782971008057423940

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Mopipi, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Mopipi, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen MatigMatigMatigRedelijkRedelijkRedelijkGoedRedelijkMatigMatigMatigMatig
Wandelen MatigMatigMatigMatigMatigRedelijkRedelijkMatigMatigMatigMatigMatig
Fotografie & zonsondergangen RedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijk

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Mopipi
Praktisch

Mopipi: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
DG
Spanning
230 V · 50 Hz
Verkeer
Links rijden
Valuta

Botswaanse pula

BWP · P

Talen
Engels, Tswana
Landnummer
+267
Veiligheid & reisadvies
2
Extra voorzichtigheidAmerikaans reisadvies
Geen reiswaarschuwingenBrits reisadvies · 1 jun 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantBWP 130≈ € 8,50
  • CappuccinoBWP 34,00≈ € 2,20
  • Bier (0,5 l)BWP 48,00≈ € 3,20
  • Fles water (1,5 l)BWP 15,00≈ € 1,00
  • Taxi, 5 kmBWP 89,00≈ € 5,90
  • Kaartje openbaar vervoerBWP 17,00≈ € 1,10
  • Middenklassehotel, per nachtBWP 1.150≈ € 77,00

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Botswana — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 39% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen
  • 25 decEerste Kerstdag
  • 26 decTweede Kerstdag · Boxing Day
  • 1 janNieuwjaarsdag
Zon & daglicht
Zonsopkomst
05:38
Zonsondergang
18:29
Daglicht vandaag
12,6 u
Hoe laat is het in Mopipi
Aardbevingsgeschiedenis

Sinds 1975 geen aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km.

Kaart

Hoe kom je naar Mopipi?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Mopipi

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Mopipi
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Plaatsen in de buurt

Gebruik deze widget

Klimaat in Mopipi

Zet een gratis klimaatkaart van Mopipi op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Mopipi?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Mopipi: juni–juli.

Hoe is het weer in Mopipi in oktober?

In oktober is het in Mopipi gemiddeld maximaal 36°C en minimaal 19°C, met 19 mm neerslag op zo’n 4 dagen.

Wat is de natste maand in Mopipi?

Januari, met regen op zo’n 11 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Mopipi?

Maun Airport (MUB), op zo’n 203 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Botswana?

Stekkertypes D, G, 230 V.

Met welke valuta betaal je in Botswana?

Botswaanse pula (BWP).

Is Botswana veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Extra voorzichtigheid. Brits reisadvies: Geen reiswaarschuwingen.

In welke tijdzone ligt Mopipi?

Africa/Gaborone (UTC+2).

Hoeveel inwoners heeft Mopipi?

Ongeveer 3.301.