Bergdorp · Gansu

Taobin

Gannan Zangzu Zizhizhou · China

Nu
5°
Lokale tijd
07:40
Inwoners
9,1K
Hoogte
2.472 m
Beste reistijd
jul–aug
Reisscore 66/100
Belangrijkste luchthaven
GXH
102 km
Tijdzone
UTC+8
Asia/Shanghai
In één oogopslag

Taobin ligt in Gansu, China. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd juli–augustus. De warmste maand is juli, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 21°C.

De beste maanden om te gaan zijn juli–augustus.

juli is de warmste maand, met maxima rond 21°C.

januari is de koudste maand, met minima rond -15°C.

De natste maand is juli, met regen op zo’n 19 dagen.

juni is de zonnigste maand, met zo’n 7,2 uur zon per dag.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Taobin
5°
Zwaar bewolkt
Voelt als
3°
Luchtvochtigheid
100%
Wind
5 km/u W
Windstoten
18 km/u
Bewolking
88%
Luchtdruk
1021 hPa
UV-index
0 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
07:16 / 18:22

Komende 48 uur

5° 07 11° 10 16° 13 17° 16 10° 19 5° 22 3° 01 2° 04 1° 07 10° 10 17° 13 19° 16 11° 19 7° 22 6° 01 5° 04
Vandaag
22 okt
Zwaar bewolkt
17°5°
28% 11 NW
Morgen
23 okt
Half bewolkt
19°1°
0% 8 ZO
za
24 okt
Lichte motregen
14°4°
71% 0.7 mm 16 O
zo
25 okt
Lichte motregen
13°6°
82% 1.1 mm 14 O
ma
26 okt
Lichte sneeuw
7°1°
91% 3.4 mm 9 NO
di
27 okt
Lichte sneeuw
10°1°
14% 11 O
wo
28 okt
Lichte sneeuw
14°-1°
24% 0.8 mm 8 ZO
do
29 okt
Zwaar bewolkt
15°1°
10% 11 ZO
vr
30 okt
Half bewolkt
13°0°
7% 11 ZO
za
31 okt
Onbewolkt
15°-2°
10% 9 ZO
zo
1 nov
Onbewolkt
14°0°
12% 5 ZO
ma
2 nov
Zwaar bewolkt
14°-2°
8% 10 ZO
di
3 nov
Sneeuw
10°1°
21% 2.4 mm 16 ZO
wo
4 nov
Sneeuw
10°4°
22% 8.0 mm 9 O
do
5 nov
Motregen
3°1°
20% 3.2 mm 7 O
vr
6 nov
Sneeuw
1°-2°
20% 15 mm 5 NO
Europese luchtkwaliteitsindex34Redelijk
PM2.52,4
PM103,9
NO₂0,9
O₃87
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Taobin

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdjuli–augustus
-20°-9°3°14°25° 075150 mm jan · 2 mmfeb · 5 mmmrt · 16 mmapr · 42 mmmei · 78 mmjun · 80 mmjul · 108 mmaug · 106 mmsep · 93 mmokt · 48 mmnov · 7 mmdec · 1 mm 0°3°8°13°17°19°21°21°16°11°6°2° -15°-11°-5°0°4°8°10°9°6°1°-7°-13° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum0°3°8°13°17°19°21°21°16°11°6°2°
Gem. minimum-15°-11°-5°0°4°8°10°9°6°1°-7°-13°
Neerslag (mm)2516427880108106934871
Regendagen1141116181917191221
Zonuren per dag (u)5,666,26,97,17,2775,35,35,65,5
Daglicht (u)10,110,911,9131414,514,313,412,311,210,39,9
Luchtvochtigheid (%)494949515559656669665854
Wind (km/u)567876655555
Reisscore322925415256636642302934

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Taobin, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Taobin, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen MatigMatigMatigRedelijkMatigMatigMatigMatigMatigRedelijkMatigMatig
Wandelen MatigMatigRedelijkRedelijkMatigMatigMatigMatigMatigRedelijkRedelijkMatig
Fotografie & zonsondergangen RedelijkRedelijkRedelijkRedelijkRedelijkRedelijkRedelijkRedelijkRedelijkRedelijkRedelijkRedelijk

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.
Toeristische drukte

Taobin: drukte per maand

Hoe druk het het hele jaar is — en de maanden met goed weer en minder bezoekers.

Toeristische drukte
Laag
Drukste maanden
juli–augustus
Rustigste maanden
maart en oktober
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

Bijgewerkt: Over deze data: Drukte & prijzen

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Taobin

Geen gegevens voor deze locatie.

Praktisch

Taobin: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
ACI
Spanning
220 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Chinese yuan

CNY · ¥

1 EUR ≈ 7,5 CNY

Talen
Chinees
Landnummer
+86
Alarmnummers
Veiligheid & reisadvies
2
Extra voorzichtigheidAmerikaans reisadvies
Geen reiswaarschuwingenBrits reisadvies · 27 aug 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantCN¥ 76,00≈ € 10,00
  • CappuccinoCN¥ 19,00≈ € 2,60
  • Bier (0,5 l)CN¥ 28,00≈ € 3,70
  • Fles water (1,5 l)CN¥ 8,80≈ € 1,20
  • Taxi, 5 kmCN¥ 53,00≈ € 7,10
  • Kaartje openbaar vervoerCN¥ 10,00≈ € 1,30
  • Middenklassehotel, per nachtCN¥ 660≈ € 88,00

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van China — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 48% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen
  • 1 janNieuwjaarsdag · 元旦
  • 6 febChinese New Year (Spring Festival) · 春节
Zon & daglicht
Zonsopkomst
07:16
Zonsondergang
18:22
Daglicht vandaag
11,2 u
Hoe laat is het in Taobin
Aardbevingsgeschiedenis

10 aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km in de afgelopen 51 jaar.

Zwaarste: M5,9 (2013).

Kaart

Hoe kom je naar Taobin?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Taobin

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Taobin
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Gebruik deze widget

Klimaat in Taobin

Zet een gratis klimaatkaart van Taobin op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Taobin?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Taobin: juli–augustus.

Hoe is het weer in Taobin in oktober?

In oktober is het in Taobin gemiddeld maximaal 11°C en minimaal 1°C, met 48 mm neerslag op zo’n 12 dagen.

Wat is de natste maand in Taobin?

Juli, met regen op zo’n 19 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Taobin?

Gannan Xiahe Airport (GXH), op zo’n 102 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in China?

Stekkertypes A, C, I, 220 V.

Met welke valuta betaal je in China?

Chinese yuan (CNY).

Wat is het alarmnummer in China?

110.

Is China veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Extra voorzichtigheid. Brits reisadvies: Geen reiswaarschuwingen.

Wanneer is het het drukst in Taobin?

De drukste maanden zijn juli–augustus.

Wanneer is het het rustigst in Taobin?

De rustigste maanden zijn maart en oktober.

In welke tijdzone ligt Taobin?

Asia/Shanghai (UTC+8).

Hoeveel inwoners heeft Taobin?

Ongeveer 9.060.