Ray i
Bergdorp · Teheran

Ray

Rey · Iran

Nu
15°
Lokale tijd
06:57
Inwoners
250K
Hoogte
1.062 m
Beste reistijd
okt
Reisscore 93/100
Belangrijkste luchthaven
THR
16 km
Tijdzone
UTC+3:30
Asia/Tehran
In één oogopslag

Ray of Rey is de voormalige ruïnenstad en tegenwoordig een industriestad Šahr-e Ray of Shar-e-Ray gelegen in het noorden van Iran op ongeveer 15 km ten zuiden van de Iraanse hoofdstad Teheran, die voor de zeventiende eeuw zelf een voorstad van Ray was. De stad maakt nu deel uit van Groot-Teheran en is door de metro verbonden met de hoofdstad.

Lees meer — Wikipedia

De beste maanden om te gaan zijn oktober (Skiën: december–februari).

juli is de warmste maand, met maxima rond 36°C.

januari is de koudste maand, met minima rond 0°C.

De natste maand is maart, met regen op zo’n 10 dagen.

juni is de zonnigste maand, met zo’n 11,1 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 47% van de plaatsen in Iran.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Ray
15°
Overwegend helder
Voelt als
14°
Luchtvochtigheid
43%
Wind
2 km/u N
Windstoten
5 km/u
Bewolking
35%
Luchtdruk
1018 hPa
UV-index
0 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
06:18 / 17:17

Komende 48 uur

15° 06 27% 22° 09 25° 12 24° 15 21° 18 19° 21 16° 00 15° 03 13° 06 21° 09 24° 12 24° 15 20° 18 18° 21 16° 00 15° 03
Vandaag
24 okt
Zwaar bewolkt
25°15°
27% 10 Z
Morgen
25 okt
Half bewolkt
24°13°
6% 11 ZO
ma
26 okt
Overwegend helder
24°13°
9% 13 NW
di
27 okt
Half bewolkt
24°12°
0% 9 Z
wo
28 okt
Zwaar bewolkt
23°12°
0% 9 ZO
do
29 okt
Lichte motregen
22°12°
12% 0.5 mm 12 Z
vr
30 okt
Overwegend helder
24°13°
32% 14 NW
za
31 okt
Overwegend helder
24°14°
32% 7 Z
zo
1 nov
Zwaar bewolkt
25°14°
4% 9 ZW
ma
2 nov
Motregen
21°14°
19% 4.6 mm 7 N
di
3 nov
Overwegend helder
23°12°
28% 7 NW
wo
4 nov
Half bewolkt
21°12°
21% 15 NW
do
5 nov
Zwaar bewolkt
19°9°
19% 14 NW
vr
6 nov
Motregen
15°9°
19% 4.4 mm 8 ZW
za
7 nov
Half bewolkt
21°15°
13% 14 W
zo
8 nov
Zwaar bewolkt
20°15°
16% 28 NW
Europese luchtkwaliteitsindex66Slecht
PM2.523,5
PM1043
NO₂72,2
O₃84
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Ray

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdoktober (Skiën: december–februari)
-5°6°18°29°40° 02550 mm jan · 37 mmfeb · 33 mmmrt · 39 mmapr · 23 mmmei · 16 mmjun · 5 mmjul · 2 mmaug · 2 mmsep · 3 mmokt · 19 mmnov · 24 mmdec · 29 mm 8°10°15°22°27°33°36°35°30°23°16°10° 0°2°6°12°16°21°24°23°19°13°7°2° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum8°10°15°22°27°33°36°35°30°23°16°10°
Gem. minimum0°2°6°12°16°21°24°23°19°13°7°2°
Neerslag (mm)37333923165223192429
Regendagen9810641111567
Zonuren per dag (u)5,36,16,27,18,911,110,710,29,57,76,55,3
Daglicht (u)1010,811,9131414,614,313,512,311,210,29,8
Luchtvochtigheid (%)676051443830303031415164
Wind (km/u)5810111010887765
Reisscore274052818461455378936737

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Ray, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Ray, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen MatigMatigRedelijkGoedRedelijkMatigMatigMatigRedelijkGoedGoedMatig
Wandelen RedelijkGoedGoedGoedRedelijkMatigMatigMatigMatigGoedGoedGoed
Skiën GoedGoedRedelijkMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigRedelijkGoed
Fotografie & zonsondergangen RedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijkRedelijk

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Skiën — Alleen met skigebieden binnen 40 km. Goed: dagmaxima op pistehoogte rond of onder het vriespunt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.
Toeristische drukte

Ray: drukte per maand

Hoe druk het het hele jaar is — en de maanden met goed weer en minder bezoekers.

Toeristische drukte
Gemiddeld
nr. 44 in Iran
Drukste maanden
mei en oktober
Rustigste maanden
januari
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

Bijgewerkt: Over deze data: Drukte & prijzen

Festivals en evenementen rond Ray

Jaarlijkse festivals en feesten in de buurt, maand per maand.

Reisgids Ray

Wat te zien, te doen, te eten en waar te overnachten — uit een open reisgids, geschreven door de community.

Reisgids beschikbaar in: Engels

Ray ligt in Teheran, Iran. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd oktober (Skiën: december–februari). De warmste maand is juli, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 36°C.

Lees de reisgids op Wikivoyage (in het Engels)

Over deze data: Plaatsen, gidsen & foto’s

CC BY-SA 4.0

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Ray
Praktisch

Ray: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
CF
Spanning
220 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Iraanse rial

IRR · ﷼

Talen
Perzisch
Landnummer
+98
Veiligheid & reisadvies
4
Niet reizenAmerikaans reisadvies
Raadt alle reizen afBrits reisadvies · 13 aug 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantIRR 3.041.100≈ € 65,00
  • CappuccinoIRR 566.700≈ € 12,00
  • Bier (0,5 l)IRR 908.200≈ € 19,00
  • Fles water (1,5 l)IRR 233.400≈ € 5,00
  • Taxi, 5 kmIRR 2.363.050≈ € 50,00
  • Kaartje openbaar vervoerIRR 400.850≈ € 8,50
  • Middenklassehotel, per nachtIRR 17.503.400≈ € 370

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Iran — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 376% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen

Geen feestdagen in de komende maanden.

Zon & daglicht
Zonsopkomst
06:18
Zonsondergang
17:17
Daglicht vandaag
11,2 u
Hoe laat is het in Ray
Aardbevingsgeschiedenis

7 aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km in de afgelopen 51 jaar.

Zwaarste: M6,3 (2004).

Kaart

Hoe kom je naar Ray?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Ray

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Ray
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Dieren en planten in de omgeving

De vaakst waargenomen soorten binnen 25 km, met hun seizoenspatroon.

Waarnemingen per maand · 86.305 waarnemingen binnen 25 km
jfmamjjasond
Gebruik deze widget

Klimaat in Ray

Zet een gratis klimaatkaart van Ray op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Ray?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Ray: oktober (Skiën: december–februari).

Hoe is het weer in Ray in oktober?

In oktober is het in Ray gemiddeld maximaal 23°C en minimaal 13°C, met 19 mm neerslag op zo’n 5 dagen.

Wat is de natste maand in Ray?

Maart, met regen op zo’n 10 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Ray?

Teheran Mehrabad International Airport (THR), op zo’n 16 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Iran?

Stekkertypes C, F, 220 V.

Met welke valuta betaal je in Iran?

Iraanse rial (IRR).

Is Iran veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Niet reizen. Brits reisadvies: Raadt alle reizen af.

Wanneer is het het drukst in Ray?

De drukste maanden zijn mei en oktober.

Wanneer is het het rustigst in Ray?

De rustigste maanden zijn januari.

In welke tijdzone ligt Ray?

Asia/Tehran (UTC+3:30).

Hoeveel inwoners heeft Ray?

Ongeveer 250.000.