Tajrish i
Bergdorp · Teheran

Tajrish

Tajrīsh · Iran

Nu
15°
Lokale tijd
23:58
Inwoners
86K
Hoogte
1.608 m
Beste reistijd
mei, sep–okt
Reisscore 91/100
Belangrijkste luchthaven
THR
16 km
Tijdzone
UTC+3:30
Asia/Tehran
In één oogopslag

Tajrish ligt in Teheran, Iran. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd mei en september–oktober (Skiën: januari). De warmste maand is juli, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 34°C.

De beste maanden om te gaan zijn mei en september–oktober (Skiën: januari).

juli is de warmste maand, met maxima rond 34°C.

januari is de koudste maand, met minima rond -3°C.

De natste maand is maart, met regen op zo’n 11 dagen.

juni is de zonnigste maand, met zo’n 11,4 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 15% van de plaatsen in Iran.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Tajrish
15°
Half bewolkt
Voelt als
12°
Luchtvochtigheid
38%
Wind
3 km/u N
Windstoten
9 km/u
Bewolking
69%
Luchtdruk
1020 hPa
UV-index
3 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
06:17 / 17:18

Komende 48 uur

15° 23 13° 02 11° 05 16° 08 19° 11 20° 14 17° 17 14° 20 13° 23 12° 02 10° 05 16° 08 19° 11 22% 19° 14 18° 17 16° 20
Vandaag
23 okt
Zwaar bewolkt
21°12°
0% 11 ZW
Morgen
24 okt
Lichte motregen
20°11°
12% 0.6 mm 10 N
zo
25 okt
Lichte motregen
19°10°
29% 0.5 mm 10 N
ma
26 okt
Lichte motregen
19°10°
53% 0.9 mm 12 N
di
27 okt
Overwegend helder
19°8°
0% 10 NW
wo
28 okt
Zwaar bewolkt
18°8°
2% 9 W
do
29 okt
Zwaar bewolkt
18°9°
6% 9 ZW
vr
30 okt
Lichte motregen
17°11°
31% 1.0 mm 11 NO
za
31 okt
Lichte motregen
18°9°
33% 1.6 mm 12 N
zo
1 nov
Half bewolkt
18°8°
12% 11 W
ma
2 nov
Overwegend helder
18°7°
14% 11 N
di
3 nov
Onbewolkt
18°7°
27% 11 N
wo
4 nov
Half bewolkt
18°8°
31% 8 NO
do
5 nov
Half bewolkt
19°9°
15% 9 NW
vr
6 nov
Lichte motregen
20°11°
20% 0.6 mm 10 NW
za
7 nov
Lichte motregen
11°6°
23% 4.0 mm 6 Z
Europese luchtkwaliteitsindex56Matig
PM2.510,9
PM1021,4
NO₂2,6
O₃116
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Tajrish

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdmei en september–oktober (Skiën: januari)
-10°3°15°28°40° 02550 mm jan · 33 mmfeb · 33 mmmrt · 45 mmapr · 31 mmmei · 22 mmjun · 5 mmjul · 3 mmaug · 2 mmsep · 2 mmokt · 15 mmnov · 23 mmdec · 30 mm 5°7°12°19°25°31°34°32°28°21°13°7° -3°-1°3°9°13°18°21°20°16°10°4°-1° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum5°7°12°19°25°31°34°32°28°21°13°7°
Gem. minimum-3°-1°3°9°13°18°21°20°16°10°4°-1°
Neerslag (mm)33334531225322152330
Regendagen8811861111468
Zonuren per dag (u)5,46,26,47,29,111,41110,69,97,96,65,4
Daglicht (u)1010,811,913,11414,614,413,512,411,210,29,7
Luchtvochtigheid (%)665849413627262627384962
Wind (km/u)6810111110987766
Reisscore222942718676606791895829

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Tajrish, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Tajrish, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen MatigMatigRedelijkGoedGoedRedelijkMatigRedelijkRedelijkGoedRedelijkMatig
Wandelen RedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedMatigMatigMatigRedelijkGoedGoedRedelijk
Skiën GoedRedelijkMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigRedelijk
Fotografie & zonsondergangen RedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijkRedelijk

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Skiën — Alleen met skigebieden binnen 40 km. Goed: dagmaxima op pistehoogte rond of onder het vriespunt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.
Toeristische drukte

Tajrish: drukte per maand

Hoe druk het het hele jaar is — en de maanden met goed weer en minder bezoekers.

Toeristische drukte
Laag
Drukste maanden
mei en september–oktober
Rustigste maanden
december–februari
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

Bijgewerkt: Over deze data: Drukte & prijzen

Festivals en evenementen rond Tajrish

Jaarlijkse festivals en feesten in de buurt, maand per maand.

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Tajrish
Praktisch

Tajrish: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
CF
Spanning
220 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Iraanse rial

IRR · ﷼

Talen
Perzisch
Landnummer
+98
Veiligheid & reisadvies
4
Niet reizenAmerikaans reisadvies
Raadt alle reizen afBrits reisadvies · 13 aug 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantIRR 3.041.100≈ € 65,00
  • CappuccinoIRR 566.700≈ € 12,00
  • Bier (0,5 l)IRR 908.200≈ € 19,00
  • Fles water (1,5 l)IRR 233.400≈ € 5,00
  • Taxi, 5 kmIRR 2.363.050≈ € 50,00
  • Kaartje openbaar vervoerIRR 400.850≈ € 8,50
  • Middenklassehotel, per nachtIRR 17.503.400≈ € 370

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Iran — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 376% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen

Geen feestdagen in de komende maanden.

Zon & daglicht
Zonsopkomst
06:17
Zonsondergang
17:18
Daglicht vandaag
11,2 u
Hoe laat is het in Tajrish
Aardbevingsgeschiedenis

4 aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km in de afgelopen 51 jaar.

Zwaarste: M6,3 (2004).

Kaart

Hoe kom je naar Tajrish?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Tajrish

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Tajrish
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Gebruik deze widget

Klimaat in Tajrish

Zet een gratis klimaatkaart van Tajrish op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Tajrish?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Tajrish: mei en september–oktober (Skiën: januari).

Hoe is het weer in Tajrish in oktober?

In oktober is het in Tajrish gemiddeld maximaal 21°C en minimaal 10°C, met 15 mm neerslag op zo’n 4 dagen.

Wat is de natste maand in Tajrish?

Maart, met regen op zo’n 11 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Tajrish?

Teheran Mehrabad International Airport (THR), op zo’n 16 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Iran?

Stekkertypes C, F, 220 V.

Met welke valuta betaal je in Iran?

Iraanse rial (IRR).

Is Iran veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Niet reizen. Brits reisadvies: Raadt alle reizen af.

Wanneer is het het drukst in Tajrish?

De drukste maanden zijn mei en september–oktober.

Wanneer is het het rustigst in Tajrish?

De rustigste maanden zijn december–februari.

In welke tijdzone ligt Tajrish?

Asia/Tehran (UTC+3:30).

Hoeveel inwoners heeft Tajrish?

Ongeveer 86.000.