Mapimí i
Bergdorp · Durango

Mapimí

Mexico

Nu
20°
Lokale tijd
09:48
Inwoners
5,6K
Hoogte
1.296 m
Beste reistijd
nov–feb
Reisscore 97/100
Belangrijkste luchthaven
TRC
54 km
Tijdzone
UTC-6
America/Monterrey
In één oogopslag

Mapimí ligt in Durango, Mexico. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd november–februari. De warmste maand is juni, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 35°C.

De beste maanden om te gaan zijn november–februari.

juni is de warmste maand, met maxima rond 35°C.

januari is de koudste maand, met minima rond 3°C.

De natste maand is augustus, met regen op zo’n 6 dagen.

mei is de zonnigste maand, met zo’n 8 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 68% van de plaatsen in Mexico.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Mapimí
20°
Onbewolkt
Voelt als
19°
Luchtvochtigheid
61%
Wind
7 km/u ZO
Windstoten
21 km/u
Bewolking
0%
Luchtdruk
1021 hPa
UV-index
4 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
06:56 / 18:22

Komende 48 uur

19° 09 23° 12 26° 15 25° 18 22° 21 19° 00 17° 03 16° 06 19° 09 23° 12 26° 15 25° 18 22° 21 19° 00 17° 03 16° 06
Vandaag
20 okt
Onbewolkt
26°15°
0% 8 ZO
Morgen
21 okt
Onbewolkt
26°16°
0% 8 ZO
do
22 okt
Zwaar bewolkt
27°16°
0% 9 ZO
vr
23 okt
Zwaar bewolkt
29°16°
5% 13 ZO
za
24 okt
Lichte motregen
27°17°
59% 0.5 mm 12 ZO
zo
25 okt
Dichte motregen
28°16°
47% 5.4 mm 14 ZO
ma
26 okt
Lichte motregen
23°16°
48% 3.9 mm 15 ZO
di
27 okt
Lichte motregen
21°16°
49% 2.9 mm 5 O
wo
28 okt
Lichte motregen
21°14°
35% 2.3 mm 9 O
do
29 okt
Lichte motregen
19°14°
14% 0.7 mm 11 ZO
vr
30 okt
Zwaar bewolkt
20°13°
25% 0.4 mm 11 ZO
za
31 okt
Zwaar bewolkt
20°13°
18% 8 ZO
zo
1 nov
Overwegend helder
23°14°
16% 8 O
ma
2 nov
Zwaar bewolkt
25°16°
12% 10 ZO
di
3 nov
Onbewolkt
30°20°
13% 6 ZO
wo
4 nov
Onbewolkt
29°20°
6% 14 NO
Europese luchtkwaliteitsindex26Redelijk
PM2.58,1
PM108,5
NO₂2,6
O₃71
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Mapimí

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdnovember–februari
0°10°20°30°40° 050100 mm jan · 8 mmfeb · 2 mmmrt · 3 mmapr · 5 mmmei · 15 mmjun · 41 mmjul · 50 mmaug · 59 mmsep · 53 mmokt · 18 mmnov · 6 mmdec · 7 mm 22°25°29°32°35°35°34°33°32°30°26°23° 3°5°8°12°16°18°18°18°16°12°7°4° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum22°25°29°32°35°35°34°33°32°30°26°23°
Gem. minimum3°5°8°12°16°18°18°18°16°12°7°4°
Neerslag (mm)823515415059531867
Regendagen211124565312
Zonuren per dag (u)6,27,37,77,7887,16,86,57,16,95,6
Daglicht (u)10,711,311,912,713,413,713,61312,311,510,810,5
Luchtvochtigheid (%)494135333442495256534951
Wind (km/u)910121111101099999
Reisscore939784654844495061809793

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Mapimí, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Mapimí, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen GoedGoedRedelijkRedelijkMatigMatigMatigMatigRedelijkRedelijkGoedGoed
Wandelen GoedRedelijkMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigRedelijkGoed
Fotografie & zonsondergangen RedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijkRedelijkGoedRedelijkRedelijk

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.
Toeristische drukte

Mapimí: drukte per maand

Hoe druk het het hele jaar is — en de maanden met goed weer en minder bezoekers.

Toeristische drukte
Hoog
nr. 131 in Mexico
Drukste maanden
november–februari
Rustigste maanden
mei–augustus
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

Bijgewerkt: Over deze data: Drukte & prijzen

Reisgids Mapimí

Wat te zien, te doen, te eten en waar te overnachten — uit een open reisgids, geschreven door de community.

Reisgids beschikbaar in: Engels

Mapimí ligt in Durango, Mexico. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd november–februari. De warmste maand is juni, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 35°C.

Lees de reisgids op Wikivoyage (in het Engels)

Over deze data: Plaatsen, gidsen & foto’s

CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Mapimí
Praktisch

Mapimí: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
AB
Spanning
127 V · 60 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Mexicaanse peso

MXN · $

1 EUR ≈ 20,7 MXN

Talen
Spaans
Landnummer
+52
Alarmnummers
Veiligheid & reisadvies
Raadt niet-noodzakelijke reizen naar delen van het land afBrits reisadvies · 16 okt 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantMX$ 250≈ € 12,00
  • CappuccinoMX$ 62,00≈ € 3,00
  • Bier (0,5 l)MX$ 91,00≈ € 4,40
  • Fles water (1,5 l)MX$ 28,00≈ € 1,40
  • Taxi, 5 kmMX$ 180≈ € 8,60
  • Kaartje openbaar vervoerMX$ 33,00≈ € 1,60
  • Middenklassehotel, per nachtMX$ 2.100≈ € 100

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Mexico — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 59% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen
  • 16 novDag van de Revolutie · Día de la Revolución
  • 25 decEerste Kerstdag · Navidad
  • 1 janNieuwjaarsdag · Año Nuevo
  • 1 febDag van de Grondwet · Día de la Constitución
Zon & daglicht
Zonsopkomst
06:56
Zonsondergang
18:22
Daglicht vandaag
11,5 u
Hoe laat is het in Mapimí
Aardbevingsgeschiedenis

Sinds 1975 geen aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km.

Kaart

Hoe kom je naar Mapimí?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Mapimí

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Mapimí
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Dieren en planten in de omgeving

De vaakst waargenomen soorten binnen 25 km, met hun seizoenspatroon.

Gebruik deze widget

Klimaat in Mapimí

Zet een gratis klimaatkaart van Mapimí op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Mapimí?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Mapimí: november–februari.

Hoe is het weer in Mapimí in oktober?

In oktober is het in Mapimí gemiddeld maximaal 30°C en minimaal 12°C, met 18 mm neerslag op zo’n 3 dagen.

Wat is de natste maand in Mapimí?

Augustus, met regen op zo’n 6 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Mapimí?

Francisco Sarabia Tinoco International Airport (TRC), op zo’n 54 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Mexico?

Stekkertypes A, B, 127 V.

Met welke valuta betaal je in Mexico?

Mexicaanse peso (MXN).

Wat is het alarmnummer in Mexico?

911.

Wanneer is het het drukst in Mapimí?

De drukste maanden zijn november–februari.

Wanneer is het het rustigst in Mapimí?

De rustigste maanden zijn mei–augustus.

In welke tijdzone ligt Mapimí?

America/Monterrey (UTC-6).

Hoeveel inwoners heeft Mapimí?

Ongeveer 5.623.