Idlib i
Stad · Idlib

Idlib

Syrië

Nu
18°
Lokale tijd
20:35
Inwoners
128,8K
Hoogte
442 m
Beste reistijd
apr, okt
Reisscore 89/100
Belangrijkste luchthaven
ALP
60 km
Tijdzone
UTC+3
Asia/Damascus
In één oogopslag

Idlib ligt in Syrië. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd april en oktober. De warmste maand is augustus, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 35°C.

De beste maanden om te gaan zijn april en oktober.

augustus is de warmste maand, met maxima rond 35°C.

januari is de koudste maand, met minima rond 3°C.

De natste maand is januari, met regen op zo’n 14 dagen.

juli is de zonnigste maand, met zo’n 12,3 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 42% van de plaatsen in Syrië.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Idlib
18°
Onbewolkt
Voelt als
18°
Luchtvochtigheid
77%
Wind
7 km/u W
Windstoten
19 km/u
Bewolking
14%
Luchtdruk
1015 hPa
UV-index
0 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
06:41 / 17:54

Komende 48 uur

18° 20 17° 23 16° 02 20% 14° 05 17° 08 22° 11 24° 14 21° 17 17° 20 15° 23 15° 02 13° 05 16° 08 21° 11 24° 14 21° 17
Vandaag
17 okt
Overwegend helder
26°15°
16% 23 ZW
Morgen
18 okt
Overwegend helder
24°14°
20% 20 W
ma
19 okt
Overwegend helder
24°13°
4% 13 W
di
20 okt
Onbewolkt
24°12°
0% 10 W
wo
21 okt
Onbewolkt
26°14°
4% 7 ZO
do
22 okt
Zwaar bewolkt
28°15°
2% 7 O
vr
23 okt
Zwaar bewolkt
29°15°
0% 7 O
za
24 okt
Onbewolkt
30°17°
4% 6 NO
zo
25 okt
Overwegend helder
31°18°
15% 7 O
ma
26 okt
Zwaar bewolkt
29°19°
8% 8 NO
di
27 okt
Half bewolkt
29°18°
7% 7 N
wo
28 okt
Onbewolkt
29°17°
17% 7 NO
do
29 okt
Zwaar bewolkt
29°17°
18% 8 NO
vr
30 okt
Zwaar bewolkt
28°18°
23% 9 NO
za
31 okt
Zwaar bewolkt
28°18°
13% 5 NO
zo
1 nov
Lichte motregen
24°17°
15% 1.0 mm 13 NO
Europese luchtkwaliteitsindex25Redelijk
PM2.54,8
PM107,2
NO₂1,9
O₃70
Pollen
Els 0Berk 0Gras 0Bijvoet 0Olijf 0Ambrosia 0

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Idlib

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdapril en oktober
0°10°20°30°40° 075150 mm jan · 104 mmfeb · 86 mmmrt · 76 mmapr · 45 mmmei · 23 mmjun · 6 mmjul · 1 mmaug · 1 mmsep · 6 mmokt · 32 mmnov · 56 mmdec · 99 mm 11°13°17°24°29°32°34°35°32°27°19°12° 3°4°7°12°16°20°22°23°20°15°8°4° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum11°13°17°24°29°32°34°35°32°27°19°12°
Gem. minimum3°4°7°12°16°20°22°23°20°15°8°4°
Neerslag (mm)104867645236116325699
Regendagen1413129521127814
Zonuren per dag (u)4,25,26,6810,112,112,311,510,17,96,14,3
Daglicht (u)1010,811,913,114,114,614,413,512,411,210,29,7
Luchtvochtigheid (%)696663615856565756586369
Wind (km/u)1212131313171917129911
Reisscore283961858368524766897536

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Bijgewerkt: Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Idlib, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Idlib, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen MatigMatigMatigRedelijkRedelijkRedelijkMatigMatigRedelijkRedelijkRedelijkMatig
Wandelen MatigMatigMatigRedelijkMatigMatigMatigMatigMatigRedelijkRedelijkMatig
Fotografie & zonsondergangen MatigRedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijkMatig

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.
Toeristische drukte

Idlib: drukte per maand

Hoe druk het het hele jaar is — en de maanden met goed weer en minder bezoekers.

Toeristische drukte
Laag
Drukste maanden
april–mei en oktober
Rustigste maanden
december–januari
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

Bijgewerkt: Over deze data: Drukte & prijzen

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Idlib
Praktisch

Idlib: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
CEL
Spanning
220 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Syrisch pond

SYP · £

Talen
Arabisch
Landnummer
+963
Veiligheid & reisadvies
4
Niet reizenAmerikaans reisadvies
Raadt alle reizen afBrits reisadvies · 2 sep 2026
Lees het volledige advies
Komende feestdagen
  • 8 decBevrijdingsdag · يوم التحرير
  • 25 decEerste Kerstdag · عيد الميلاد المجيد
  • 1 janNieuwjaarsdag · عيد رأس السنة الميلادية
Zon & daglicht
Zonsopkomst
06:41
Zonsondergang
17:54
Daglicht vandaag
11,2 u
Hoe laat is het in Idlib
Kaart

Hoe kom je naar Idlib?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Idlib

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Idlib
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Dieren en planten in de omgeving

De vaakst waargenomen soorten binnen 25 km, met hun seizoenspatroon.

Gebruik deze widget

Klimaat in Idlib

Zet een gratis klimaatkaart van Idlib op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Idlib?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Idlib: april en oktober.

Hoe is het weer in Idlib in oktober?

In oktober is het in Idlib gemiddeld maximaal 27°C en minimaal 15°C, met 32 mm neerslag op zo’n 7 dagen.

Wat is de natste maand in Idlib?

Januari, met regen op zo’n 14 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Idlib?

Aleppo International Airport (ALP), op zo’n 60 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Syrië?

Stekkertypes C, E, L, 220 V.

Met welke valuta betaal je in Syrië?

Syrisch pond (SYP).

Is Syrië veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Niet reizen. Brits reisadvies: Raadt alle reizen af.

Wanneer is het het drukst in Idlib?

De drukste maanden zijn april–mei en oktober.

Wanneer is het het rustigst in Idlib?

De rustigste maanden zijn december–januari.

In welke tijdzone ligt Idlib?

Asia/Damascus (UTC+3).

Hoeveel inwoners heeft Idlib?

Ongeveer 128.840.