Sinjār i
Dorp · Idlib

Sinjār

Syrië

Nu
29°
Lokale tijd
15:01
Inwoners
—
Hoogte
405 m
Beste reistijd
apr, okt
Reisscore 88/100
Belangrijkste luchthaven
ALP
69 km
Tijdzone
UTC+3
Asia/Damascus
In één oogopslag

Sinjār ligt in Idlib, Syrië. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd april en oktober. De warmste maand is augustus, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 37°C.

De beste maanden om te gaan zijn april en oktober.

augustus is de warmste maand, met maxima rond 37°C.

januari is de koudste maand, met minima rond 2°C.

De natste maand is januari, met regen op zo’n 13 dagen.

juli is de zonnigste maand, met zo’n 12,5 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 85% van de plaatsen in Syrië.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Sinjār
29°
Onbewolkt
Voelt als
28°
Luchtvochtigheid
26%
Wind
4 km/u N
Windstoten
15 km/u
Bewolking
2%
Luchtdruk
1013 hPa
UV-index
3 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
06:46 / 17:45

Komende 48 uur

29° 15 24° 18 21° 21 19° 00 17° 03 16° 06 21° 09 27° 12 28° 15 24° 18 22° 21 20° 00 19° 03 17° 06 21° 09 26° 12
Vandaag
24 okt
Overwegend helder
29°17°
0% 10 NO
Morgen
25 okt
Onbewolkt
28°16°
0% 7 NO
ma
26 okt
Zwaar bewolkt
29°17°
4% 12 NO
di
27 okt
Lichte motregen
27°18°
25% 0.5 mm 10 N
wo
28 okt
Dichte motregen
24°17°
59% 11 N
do
29 okt
Dichte motregen
23°15°
80% 3.9 mm 9 W
vr
30 okt
Motregen
20°15°
32% 3.0 mm 24 ZW
za
31 okt
Zwaar bewolkt
23°14°
27% 12 ZO
zo
1 nov
Zwaar bewolkt
23°14°
27% 14 O
ma
2 nov
Lichte motregen
23°14°
31% 6 NO
di
3 nov
Lichte motregen
22°14°
33% 0.6 mm 12 W
wo
4 nov
Lichte motregen
21°14°
25% 0.6 mm 7 ZO
do
5 nov
Lichte motregen
21°13°
20% 1.0 mm 6 NO
vr
6 nov
Lichte motregen
20°12°
24% 0.6 mm 8 O
za
7 nov
Motregen
17°13°
20% 4.4 mm 13 ZW
zo
8 nov
Overwegend helder
20°13°
8% 10 ZO
Europese luchtkwaliteitsindex42Matig
PM2.518,1
PM1044,7
NO₂0,2
O₃82
Pollen
Els 0Berk 0Gras 0Bijvoet 0Olijf 0Ambrosia 0

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Sinjār

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdapril en oktober
-5°6°18°29°40° 050100 mm jan · 59 mmfeb · 49 mmmrt · 41 mmapr · 33 mmmei · 15 mmjun · 3 mmjul · 0 mmaug · 0 mmsep · 2 mmokt · 15 mmnov · 26 mmdec · 53 mm 11°13°18°24°30°35°37°37°34°29°20°13° 2°3°6°10°15°19°21°22°18°14°7°3° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum11°13°18°24°30°35°37°37°34°29°20°13°
Gem. minimum2°3°6°10°15°19°21°22°18°14°7°3°
Neerslag (mm)59494133153002152653
Regendagen1312108410014712
Zonuren per dag (u)4,15,36,78,210,412,212,511,710,28,16,34,3
Daglicht (u)1010,811,9131414,614,313,512,311,210,29,8
Luchtvochtigheid (%)676360575349495051556166
Wind (km/u)1112131314181918129810
Reisscore304465887655373657838040

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Sinjār, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Sinjār, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen MatigRedelijkRedelijkRedelijkRedelijkMatigMatigMatigMatigRedelijkGoedMatig
Wandelen MatigRedelijkRedelijkRedelijkMatigMatigMatigMatigMatigMatigGoedMatig
Fotografie & zonsondergangen MatigRedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijkMatig

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Sinjār
Praktisch

Sinjār: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
CEL
Spanning
220 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Syrisch pond

SYP · £

Talen
Arabisch
Landnummer
+963
Veiligheid & reisadvies
4
Niet reizenAmerikaans reisadvies
Raadt alle reizen afBrits reisadvies · 2 sep 2026
Lees het volledige advies
Komende feestdagen
  • 8 decBevrijdingsdag · يوم التحرير
  • 25 decEerste Kerstdag · عيد الميلاد المجيد
  • 1 janNieuwjaarsdag · عيد رأس السنة الميلادية
Zon & daglicht
Zonsopkomst
06:46
Zonsondergang
17:45
Daglicht vandaag
11,2 u
Hoe laat is het in Sinjār
Aardbevingsgeschiedenis

1 aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km in de afgelopen 51 jaar.

Zwaarste: M5,2 (2024).

Kaart

Hoe kom je naar Sinjār?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Sinjār

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Sinjār
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Gebruik deze widget

Klimaat in Sinjār

Zet een gratis klimaatkaart van Sinjār op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Sinjār?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Sinjār: april en oktober.

Hoe is het weer in Sinjār in oktober?

In oktober is het in Sinjār gemiddeld maximaal 29°C en minimaal 14°C, met 15 mm neerslag op zo’n 4 dagen.

Wat is de natste maand in Sinjār?

Januari, met regen op zo’n 13 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Sinjār?

Aleppo International Airport (ALP), op zo’n 69 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Syrië?

Stekkertypes C, E, L, 220 V.

Met welke valuta betaal je in Syrië?

Syrisch pond (SYP).

Is Syrië veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Niet reizen. Brits reisadvies: Raadt alle reizen af.

In welke tijdzone ligt Sinjār?

Asia/Damascus (UTC+3).