Bergdorp · Central

Borolong

Botswana

Nu
34°
Lokale tijd
10:02
Inwoners
8,9K
Hoogte
1.019 m
Beste reistijd
mei–aug
Reisscore 100/100
Belangrijkste luchthaven
FRW
15 km
Tijdzone
UTC+2
Africa/Gaborone
In één oogopslag

Borolong ligt in Central, Botswana. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd mei–augustus. De warmste maand is oktober, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 32°C.

De beste maanden om te gaan zijn mei–augustus.

oktober is de warmste maand, met maxima rond 32°C.

juli is de koudste maand, met minima rond 6°C.

De natste maand is januari, met regen op zo’n 11 dagen.

september is de zonnigste maand, met zo’n 9,6 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 47% van de plaatsen in Botswana.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Borolong
34°
Onbewolkt
Voelt als
36°
Luchtvochtigheid
23%
Wind
5 km/u N
Windstoten
20 km/u
Bewolking
0%
Luchtdruk
1012 hPa
UV-index
9 (max. vandaag)
Zonsopkomst / Zonsondergang
05:34 / 18:16

Komende 48 uur

34° 10 38° 13 37° 16 31° 19 26° 22 23° 01 20° 04 25° 07 32° 10 36° 13 35° 16 30° 19 25° 22 22° 01 21° 04 22° 07
Vandaag
22 okt
Overwegend helder
38°19°
0% 12 Z
Morgen
23 okt
Overwegend helder
37°20°
0% 27 ZO
za
24 okt
Lichte motregen
29°20°
0% 26 O
zo
25 okt
Zwaar bewolkt
33°18°
2% 19 O
ma
26 okt
Half bewolkt
34°18°
2% 14 O
di
27 okt
Lichte motregen
37°21°
14% 0.3 mm 11 N
wo
28 okt
Onbewolkt
31°21°
2% 22 O
do
29 okt
Onbewolkt
33°19°
2% 15 O
vr
30 okt
Onbewolkt
34°21°
8% 18 O
za
31 okt
Onbewolkt
33°20°
8% 21 O
zo
1 nov
Onbewolkt
33°20°
5% 19 O
ma
2 nov
Onbewolkt
34°20°
4% 11 O
di
3 nov
Overwegend helder
37°21°
6% 24 O
wo
4 nov
Onbewolkt
35°22°
10% 24 O
do
5 nov
Lichte motregen
37°23°
13% 29 O
vr
6 nov
Lichte motregen
34°22°
6% 2.1 mm 24 O

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Borolong

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdmei–augustus
0°9°18°26°35° 050100 mm jan · 94 mmfeb · 81 mmmrt · 44 mmapr · 25 mmmei · 4 mmjun · 2 mmjul · 1 mmaug · 1 mmsep · 7 mmokt · 28 mmnov · 68 mmdec · 79 mm 31°30°30°28°26°24°24°27°31°32°32°31° 19°18°17°14°10°6°6°9°13°17°18°19° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum31°30°30°28°26°24°24°27°31°32°32°31°
Gem. minimum19°18°17°14°10°6°6°9°13°17°18°19°
Neerslag (mm)9481442542117286879
Regendagen11964110015810
Zonuren per dag (u)8,4888,49,499,59,59,69,18,27,8
Daglicht (u)13,312,812,311,611,110,91111,41212,613,213,4
Luchtvochtigheid (%)707573737170675954546268
Wind (km/u)777655678987
Reisscore6066748810010010010077655858

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Borolong, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Borolong, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen RedelijkRedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedRedelijkRedelijkRedelijkRedelijk
Wandelen MatigMatigMatigMatigRedelijkGoedGoedRedelijkMatigMatigMatigMatig
Fotografie & zonsondergangen RedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijk

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.
Toeristische drukte

Borolong: drukte per maand

Hoe druk het het hele jaar is — en de maanden met goed weer en minder bezoekers.

Toeristische drukte
Laag
Drukste maanden
mei–augustus
Rustigste maanden
november–januari
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

Maanden met de beste prijs-kwaliteitverhouding

Goed weer, minder bezoekers en meestal lagere prijzen.

januari–februari en oktober

  • jan60
  • feb66
  • okt65

Een schatting: maanden met een score van 60 of hoger en minder toeristen dan gemiddeld.

Bijgewerkt: Over deze data: Drukte & prijzen

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Borolong
Praktisch

Borolong: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
DG
Spanning
230 V · 50 Hz
Verkeer
Links rijden
Valuta

Botswaanse pula

BWP · P

Talen
Engels, Tswana
Landnummer
+267
Veiligheid & reisadvies
2
Extra voorzichtigheidAmerikaans reisadvies
Geen reiswaarschuwingenBrits reisadvies · 1 jun 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantBWP 130≈ € 8,40
  • CappuccinoBWP 34,00≈ € 2,20
  • Bier (0,5 l)BWP 48,00≈ € 3,20
  • Fles water (1,5 l)BWP 15,00≈ € 1,00
  • Taxi, 5 kmBWP 89,00≈ € 5,90
  • Kaartje openbaar vervoerBWP 17,00≈ € 1,10
  • Middenklassehotel, per nachtBWP 1.150≈ € 76,00

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Botswana — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 39% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen
  • 25 decEerste Kerstdag
  • 26 decTweede Kerstdag · Boxing Day
  • 1 janNieuwjaarsdag
Zon & daglicht
Zonsopkomst
05:34
Zonsondergang
18:16
Daglicht vandaag
12,6 u
Hoe laat is het in Borolong
Kaart

Hoe kom je naar Borolong?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Borolong

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Borolong
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Gebruik deze widget

Klimaat in Borolong

Zet een gratis klimaatkaart van Borolong op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Borolong?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Borolong: mei–augustus.

Hoe is het weer in Borolong in oktober?

In oktober is het in Borolong gemiddeld maximaal 32°C en minimaal 17°C, met 28 mm neerslag op zo’n 5 dagen.

Wat is de natste maand in Borolong?

Januari, met regen op zo’n 11 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Borolong?

Francistown Airport (FRW), op zo’n 15 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Botswana?

Stekkertypes D, G, 230 V.

Met welke valuta betaal je in Botswana?

Botswaanse pula (BWP).

Is Botswana veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Extra voorzichtigheid. Brits reisadvies: Geen reiswaarschuwingen.

Wanneer is het het drukst in Borolong?

De drukste maanden zijn mei–augustus.

Wanneer is het het rustigst in Borolong?

De rustigste maanden zijn november–januari.

In welke tijdzone ligt Borolong?

Africa/Gaborone (UTC+2).

Hoeveel inwoners heeft Borolong?

Ongeveer 8.917.