Bergdorp · Central

Mathangwane

Botswana

Nu
21°
Lokale tijd
05:02
Inwoners
5,9K
Hoogte
1.045 m
Beste reistijd
mei–aug
Reisscore 100/100
Belangrijkste luchthaven
FRW
23 km
Tijdzone
UTC+2
Africa/Gaborone
In één oogopslag

Mathangwane ligt in Central, Botswana. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd mei–augustus. De warmste maand is oktober, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 32°C.

De beste maanden om te gaan zijn mei–augustus.

oktober is de warmste maand, met maxima rond 32°C.

juli is de koudste maand, met minima rond 6°C.

De natste maand is januari, met regen op zo’n 11 dagen.

september is de zonnigste maand, met zo’n 9,7 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 34% van de plaatsen in Botswana.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Mathangwane
21°
Onbewolkt
Voelt als
18°
Luchtvochtigheid
32%
Wind
10 km/u ZO
Windstoten
16 km/u
Bewolking
0%
Luchtdruk
1015 hPa
UV-index
14 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
05:33 / 18:16

Komende 48 uur

21° 05 27° 08 33° 11 35° 14 33° 17 26° 20 24° 23 21° 02 20° 05 22° 08 26° 11 31° 14 29° 17 24° 20 20° 23 18° 02
Vandaag
23 okt
Overwegend helder
35°21°
2% 26 ZO
Morgen
24 okt
Lichte motregen
31°20°
0% 26 O
zo
25 okt
Onbewolkt
33°16°
0% 19 O
ma
26 okt
Onbewolkt
35°18°
0% 14 O
di
27 okt
Half bewolkt
36°20°
14% 11 NO
wo
28 okt
Half bewolkt
33°22°
10% 21 O
do
29 okt
Overwegend helder
34°23°
9% 22 O
vr
30 okt
Onbewolkt
34°20°
10% 21 O
za
31 okt
Onbewolkt
34°21°
12% 20 O
zo
1 nov
Onbewolkt
34°21°
8% 17 O
ma
2 nov
Onbewolkt
35°20°
8% 16 O
di
3 nov
Onbewolkt
36°23°
10% 15 O
wo
4 nov
Onbewolkt
37°23°
16% 14 O
do
5 nov
Onbewolkt
37°25°
22% 20 O
vr
6 nov
Lichte motregen
32°21°
23% 2.2 mm 33 O
za
7 nov
Zwaar bewolkt
33°20°
17% 30 O
Europese luchtkwaliteitsindex40Redelijk
PM2.51,4
PM101,6
NO₂0,4
O₃100
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Mathangwane

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdmei–augustus
0°9°18°26°35° 050100 mm jan · 96 mmfeb · 82 mmmrt · 45 mmapr · 27 mmmei · 4 mmjun · 2 mmjul · 1 mmaug · 1 mmsep · 7 mmokt · 26 mmnov · 71 mmdec · 82 mm 31°30°30°28°26°23°24°27°31°32°32°31° 18°18°17°14°9°6°6°9°13°17°18°18° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum31°30°30°28°26°23°24°27°31°32°32°31°
Gem. minimum18°18°17°14°9°6°6°9°13°17°18°18°
Neerslag (mm)9682452742117267182
Regendagen11964110015810
Zonuren per dag (u)8,37,98,18,49,499,69,69,798,27,7
Daglicht (u)13,312,812,311,611,110,91111,41212,613,113,4
Luchtvochtigheid (%)707573726968655852526168
Wind (km/u)777666679987
Reisscore6067758810010010010078665959

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Mathangwane, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Mathangwane, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen RedelijkRedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedRedelijkRedelijkRedelijkRedelijk
Wandelen MatigMatigMatigMatigRedelijkGoedGoedRedelijkMatigMatigMatigMatig
Fotografie & zonsondergangen RedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijkRedelijk

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.
Toeristische drukte

Mathangwane: drukte per maand

Hoe druk het het hele jaar is — en de maanden met goed weer en minder bezoekers.

Toeristische drukte
Laag
Drukste maanden
mei–augustus
Rustigste maanden
november–januari
Ideale periode
april
Goed weer, minder druk
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk ★ Ideale periode

Maanden met de beste prijs-kwaliteitverhouding

Goed weer, minder bezoekers en meestal lagere prijzen.

januari–februari en oktober

  • jan60
  • feb67
  • okt66

Een schatting: maanden met een score van 60 of hoger en minder toeristen dan gemiddeld.

Bijgewerkt: Over deze data: Drukte & prijzen

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Mathangwane

Geen gegevens voor deze locatie.

Praktisch

Mathangwane: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
DG
Spanning
230 V · 50 Hz
Verkeer
Links rijden
Valuta

Botswaanse pula

BWP · P

Talen
Engels, Tswana
Landnummer
+267
Veiligheid & reisadvies
2
Extra voorzichtigheidAmerikaans reisadvies
Geen reiswaarschuwingenBrits reisadvies · 1 jun 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantBWP 130≈ € 8,50
  • CappuccinoBWP 34,00≈ € 2,20
  • Bier (0,5 l)BWP 48,00≈ € 3,20
  • Fles water (1,5 l)BWP 15,00≈ € 1,00
  • Taxi, 5 kmBWP 89,00≈ € 5,90
  • Kaartje openbaar vervoerBWP 17,00≈ € 1,10
  • Middenklassehotel, per nachtBWP 1.150≈ € 77,00

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Botswana — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 39% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen
  • 25 decEerste Kerstdag
  • 26 decTweede Kerstdag · Boxing Day
  • 1 janNieuwjaarsdag
Zon & daglicht
Zonsopkomst
05:33
Zonsondergang
18:16
Daglicht vandaag
12,6 u
Hoe laat is het in Mathangwane
Aardbevingsgeschiedenis

Sinds 1975 geen aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km.

Kaart

Hoe kom je naar Mathangwane?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Mathangwane

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Mathangwane
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Gebruik deze widget

Klimaat in Mathangwane

Zet een gratis klimaatkaart van Mathangwane op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Mathangwane?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Mathangwane: mei–augustus.

Hoe is het weer in Mathangwane in oktober?

In oktober is het in Mathangwane gemiddeld maximaal 32°C en minimaal 17°C, met 26 mm neerslag op zo’n 5 dagen.

Wat is de natste maand in Mathangwane?

Januari, met regen op zo’n 11 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Mathangwane?

Francistown Airport (FRW), op zo’n 23 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Botswana?

Stekkertypes D, G, 230 V.

Met welke valuta betaal je in Botswana?

Botswaanse pula (BWP).

Is Botswana veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Extra voorzichtigheid. Brits reisadvies: Geen reiswaarschuwingen.

Wanneer is het het drukst in Mathangwane?

De drukste maanden zijn mei–augustus.

Wanneer is het het rustigst in Mathangwane?

De rustigste maanden zijn november–januari.

Wanneer bezoek je Mathangwane het best zonder drukte?

April: goed weer en minder bezoekers dan in het hoogseizoen.

In welke tijdzone ligt Mathangwane?

Africa/Gaborone (UTC+2).

Hoeveel inwoners heeft Mathangwane?

Ongeveer 5.918.