Dorp · Central

Lecheng

Letsheng · Botswana

Nu
31°
Lokale tijd
15:23
Inwoners
2,7K
Hoogte
977 m
Beste reistijd
apr–aug
Reisscore 100/100
Belangrijkste luchthaven
FRW
169 km
Tijdzone
UTC+2
Africa/Gaborone
In één oogopslag

Lecheng is een dorp in het district Central in Botswana. De plaats telt 3344 inwoners (2011).

Lees meer — Wikipedia

De beste maanden om te gaan zijn april–augustus.

januari is de warmste maand, met maxima rond 31°C.

juli is de koudste maand, met minima rond 5°C.

De natste maand is januari, met regen op zo’n 9 dagen.

augustus is de zonnigste maand, met zo’n 9,6 uur zon per dag.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Lecheng
31°
Onbewolkt
Voelt als
30°
Luchtvochtigheid
32%
Wind
14 km/u O
Windstoten
31 km/u
Bewolking
0%
Luchtdruk
1016 hPa
UV-index
3 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
05:31 / 18:19

Komende 48 uur

31° 15 28° 18 24° 21 21° 00 18° 03 18° 06 25° 09 31° 12 34° 15 31° 18 26° 21 24° 00 21° 03 21° 06 28° 09 34° 12
Vandaag
24 okt
Zwaar bewolkt
31°19°
0% 20 NO
Morgen
25 okt
Onbewolkt
34°17°
0% 16 NO
ma
26 okt
Overwegend helder
36°20°
0% 15 NO
di
27 okt
Motregen
34°21°
53% 2.5 mm 21 NO
wo
28 okt
Onbewolkt
35°19°
9% 17 NO
do
29 okt
Onbewolkt
32°19°
2% 20 NO
vr
30 okt
Onbewolkt
31°21°
0% 20 NO
za
31 okt
Overwegend helder
34°21°
0% 16 NO
zo
1 nov
Overwegend helder
36°22°
2% 14 NO
ma
2 nov
Onbewolkt
36°24°
1% 17 NO
di
3 nov
Onbewolkt
37°24°
2% 14 NO
wo
4 nov
Overwegend helder
38°27°
10% 18 NO
do
5 nov
Zwaar bewolkt
34°24°
12% 25 NO
vr
6 nov
Lichte motregen
35°23°
22% 1.6 mm 13 NO
za
7 nov
Lichte motregen
31°22°
25% 2.6 mm 21 NO
zo
8 nov
Onbewolkt
34°21°
8% 26 NO
Europese luchtkwaliteitsindex37Redelijk
PM2.513,3
PM1014,6
NO₂1,8
O₃73
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Lecheng

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdapril–augustus
0°9°18°26°35° 050100 mm jan · 79 mmfeb · 73 mmmrt · 50 mmapr · 22 mmmei · 6 mmjun · 2 mmjul · 2 mmaug · 1 mmsep · 6 mmokt · 30 mmnov · 57 mmdec · 71 mm 31°30°29°27°25°22°22°25°28°31°31°31° 19°19°17°13°8°5°5°7°12°16°18°19° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum31°30°29°27°25°22°22°25°28°31°31°31°
Gem. minimum19°19°17°13°8°5°5°7°12°16°18°19°
Neerslag (mm)7973502262216305771
Regendagen975411011578
Zonuren per dag (u)8,58,48,38,39,18,79,39,69,48,98,38,1
Daglicht (u)13,412,912,311,61110,810,911,31212,713,213,5
Luchtvochtigheid (%)566059575251484542445255
Wind (km/u)555444456876
Reisscore6369809810010010010091736663

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Lecheng, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Lecheng, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen RedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedRedelijkRedelijkRedelijkRedelijk
Wandelen MatigMatigMatigRedelijkRedelijkGoedGoedRedelijkMatigMatigMatigMatig
Fotografie & zonsondergangen RedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoed

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Lecheng

Geen gegevens voor deze locatie.

Praktisch

Lecheng: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
DG
Spanning
230 V · 50 Hz
Verkeer
Links rijden
Valuta

Botswaanse pula

BWP · P

Talen
Engels, Tswana
Landnummer
+267
Veiligheid & reisadvies
2
Extra voorzichtigheidAmerikaans reisadvies
Geen reiswaarschuwingenBrits reisadvies · 1 jun 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantBWP 130≈ € 8,50
  • CappuccinoBWP 34,00≈ € 2,20
  • Bier (0,5 l)BWP 48,00≈ € 3,20
  • Fles water (1,5 l)BWP 15,00≈ € 1,00
  • Taxi, 5 kmBWP 89,00≈ € 5,90
  • Kaartje openbaar vervoerBWP 17,00≈ € 1,10
  • Middenklassehotel, per nachtBWP 1.150≈ € 77,00

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Botswana — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 39% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen
  • 25 decEerste Kerstdag
  • 26 decTweede Kerstdag · Boxing Day
  • 1 janNieuwjaarsdag
Zon & daglicht
Zonsopkomst
05:31
Zonsondergang
18:19
Daglicht vandaag
12,7 u
Hoe laat is het in Lecheng
Aardbevingsgeschiedenis

Sinds 1975 geen aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km.

Kaart

Hoe kom je naar Lecheng?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Lecheng

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Lecheng
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Dieren en planten in de omgeving

De vaakst waargenomen soorten binnen 25 km, met hun seizoenspatroon.

Waarnemingen per maand · 1.433 waarnemingen binnen 25 km
jfmamjjasond
Gebruik deze widget

Klimaat in Lecheng

Zet een gratis klimaatkaart van Lecheng op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Lecheng?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Lecheng: april–augustus.

Hoe is het weer in Lecheng in oktober?

In oktober is het in Lecheng gemiddeld maximaal 31°C en minimaal 16°C, met 30 mm neerslag op zo’n 5 dagen.

Wat is de natste maand in Lecheng?

Januari, met regen op zo’n 9 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Lecheng?

Francistown Airport (FRW), op zo’n 169 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Botswana?

Stekkertypes D, G, 230 V.

Met welke valuta betaal je in Botswana?

Botswaanse pula (BWP).

Is Botswana veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Extra voorzichtigheid. Brits reisadvies: Geen reiswaarschuwingen.

In welke tijdzone ligt Lecheng?

Africa/Gaborone (UTC+2).

Hoeveel inwoners heeft Lecheng?

Ongeveer 2.696.