Malaka i
Dorp · Central

Malaka

Botswana

Nu
31°
Lokale tijd
11:46
Inwoners
798
Hoogte
986 m
Beste reistijd
apr–aug
Reisscore 100/100
Belangrijkste luchthaven
FRW
163 km
Tijdzone
UTC+2
Africa/Gaborone
In één oogopslag

Malaka ligt in Central, Botswana. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd april–augustus. De warmste maand is december, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 31°C.

De beste maanden om te gaan zijn april–augustus.

december is de warmste maand, met maxima rond 31°C.

juli is de koudste maand, met minima rond 5°C.

De natste maand is januari, met regen op zo’n 9 dagen.

augustus is de zonnigste maand, met zo’n 9,6 uur zon per dag.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Malaka
31°
Overwegend helder
Voelt als
34°
Luchtvochtigheid
33%
Wind
4 km/u NO
Windstoten
25 km/u
Bewolking
21%
Luchtdruk
1013 hPa
UV-index
1 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
05:34 / 18:17

Komende 48 uur

29° 11 35° 14 36° 17 28° 20 23° 23 20° 02 18° 05 25° 08 35° 11 38° 14 37° 17 32° 20 28° 23 25° 02 23° 05 28° 08
Vandaag
21 okt
Overwegend helder
37°17°
0% 17 O
Morgen
22 okt
Onbewolkt
38°18°
0% 22 ZW
vr
23 okt
Onbewolkt
36°23°
0% 36 O
za
24 okt
Zwaar bewolkt
30°20°
2% 33 O
zo
25 okt
Onbewolkt
33°17°
0% 21 O
ma
26 okt
Onbewolkt
35°19°
0% 15 O
di
27 okt
Onbewolkt
38°23°
0% 16 Z
wo
28 okt
Onbewolkt
31°20°
2% 33 O
do
29 okt
Onbewolkt
32°20°
4% 27 O
vr
30 okt
Onbewolkt
32°20°
3% 23 O
za
31 okt
Onbewolkt
33°20°
10% 16 NO
zo
1 nov
Onbewolkt
36°22°
8% 15 O
ma
2 nov
Onbewolkt
36°24°
12% 18 O
di
3 nov
Onbewolkt
37°25°
12% 26 NO
wo
4 nov
Zwaar bewolkt
39°25°
3% 21 NO
do
5 nov
Onbewolkt
33°22°
16% 33 NO
Europese luchtkwaliteitsindex18Goed
PM2.52,2
PM102,5
NO₂2,5
O₃55
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Malaka

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdapril–augustus
0°9°18°26°35° 050100 mm jan · 83 mmfeb · 76 mmmrt · 52 mmapr · 25 mmmei · 6 mmjun · 2 mmjul · 2 mmaug · 1 mmsep · 6 mmokt · 31 mmnov · 60 mmdec · 75 mm 31°30°29°27°25°22°22°25°28°30°31°31° 19°18°17°13°8°5°5°7°12°16°18°19° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum31°30°29°27°25°22°22°25°28°30°31°31°
Gem. minimum19°18°17°13°8°5°5°7°12°16°18°19°
Neerslag (mm)8376522562216316075
Regendagen975411011578
Zonuren per dag (u)8,58,48,38,39,18,79,39,69,48,98,38,1
Daglicht (u)13,412,912,311,61110,810,911,31212,713,213,5
Luchtvochtigheid (%)566059575251484542445255
Wind (km/u)555444456876
Reisscore657080981001009910091746765

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Malaka, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Malaka, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen RedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedRedelijkRedelijkRedelijkRedelijk
Wandelen MatigMatigMatigRedelijkRedelijkGoedGoedRedelijkMatigMatigMatigMatig
Fotografie & zonsondergangen RedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoed

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Malaka
Praktisch

Malaka: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
DG
Spanning
230 V · 50 Hz
Verkeer
Links rijden
Valuta

Botswaanse pula

BWP · P

Talen
Engels, Tswana
Landnummer
+267
Veiligheid & reisadvies
2
Extra voorzichtigheidAmerikaans reisadvies
Geen reiswaarschuwingenBrits reisadvies · 1 jun 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantBWP 130≈ € 8,50
  • CappuccinoBWP 34,00≈ € 2,20
  • Bier (0,5 l)BWP 48,00≈ € 3,20
  • Fles water (1,5 l)BWP 15,00≈ € 1,00
  • Taxi, 5 kmBWP 89,00≈ € 5,90
  • Kaartje openbaar vervoerBWP 17,00≈ € 1,10
  • Middenklassehotel, per nachtBWP 1.150≈ € 77,00

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Botswana — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 39% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen
  • 25 decEerste Kerstdag
  • 26 decTweede Kerstdag · Boxing Day
  • 1 janNieuwjaarsdag
Zon & daglicht
Zonsopkomst
05:34
Zonsondergang
18:17
Daglicht vandaag
12,7 u
Hoe laat is het in Malaka
Aardbevingsgeschiedenis

Sinds 1975 geen aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km.

Kaart

Hoe kom je naar Malaka?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Malaka

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Malaka
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Dieren en planten in de omgeving

De vaakst waargenomen soorten binnen 25 km, met hun seizoenspatroon.

Gebruik deze widget

Klimaat in Malaka

Zet een gratis klimaatkaart van Malaka op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Malaka?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Malaka: april–augustus.

Hoe is het weer in Malaka in oktober?

In oktober is het in Malaka gemiddeld maximaal 30°C en minimaal 16°C, met 31 mm neerslag op zo’n 5 dagen.

Wat is de natste maand in Malaka?

Januari, met regen op zo’n 9 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Malaka?

Phillip Gaonwe Matante International Airport (FRW), op zo’n 163 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Botswana?

Stekkertypes D, G, 230 V.

Met welke valuta betaal je in Botswana?

Botswaanse pula (BWP).

Is Botswana veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Extra voorzichtigheid. Brits reisadvies: Geen reiswaarschuwingen.

In welke tijdzone ligt Malaka?

Africa/Gaborone (UTC+2).

Hoeveel inwoners heeft Malaka?

Ongeveer 798.