Dorp · Central

Mookane

Botswana

Nu
36°
Lokale tijd
16:53
Inwoners
2,4K
Hoogte
957 m
Beste reistijd
mei–aug
Reisscore 100/100
Belangrijkste luchthaven
GBE
122 km
Tijdzone
UTC+2
Africa/Gaborone
In één oogopslag

Mookane is een dorp in het district Central in Botswana. De plaats telt 2983 inwoners (2011).

Lees meer — Wikipedia

De beste maanden om te gaan zijn mei–augustus.

januari is de warmste maand, met maxima rond 33°C.

juli is de koudste maand, met minima rond 4°C.

De natste maand is januari, met regen op zo’n 9 dagen.

augustus is de zonnigste maand, met zo’n 9,7 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 67% van de plaatsen in Botswana.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Mookane
36°
Onbewolkt
Voelt als
31°
Luchtvochtigheid
7%
Wind
13 km/u ZO
Windstoten
24 km/u
Bewolking
0%
Luchtdruk
1013 hPa
UV-index
0 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
05:33 / 18:21

Komende 48 uur

36° 16 32° 19 28° 22 24° 01 21° 04 21° 07 26° 10 32° 13 33° 16 30° 19 26° 22 23° 01 20° 04 22° 07 28° 10 33° 13
Vandaag
23 okt
Onbewolkt
36°20°
0% 30 Z
Morgen
24 okt
Onbewolkt
33°20°
0% 31 NO
zo
25 okt
Onbewolkt
34°20°
0% 24 NO
ma
26 okt
Onbewolkt
37°21°
0% 21 NO
di
27 okt
Lichte regen
37°22°
18% 4.4 mm 18 NO
wo
28 okt
Zwaar bewolkt
31°20°
13% 29 NO
do
29 okt
Onbewolkt
36°19°
2% 22 NO
vr
30 okt
Onbewolkt
34°23°
2% 35 NO
za
31 okt
Lichte motregen
34°22°
13% 0.6 mm 26 NO
zo
1 nov
Overwegend helder
36°25°
16% 19 ZW
ma
2 nov
Overwegend helder
39°25°
8% 18 ZW
di
3 nov
Onbewolkt
36°25°
16% 28 NO
wo
4 nov
Overwegend helder
35°23°
29% 34 NO
do
5 nov
Lichte motregen
40°25°
45% 26 N
vr
6 nov
Lichte motregen
35°25°
40% 1.2 mm 39 NO
za
7 nov
Onbewolkt
38°26°
9% 24 NO
Europese luchtkwaliteitsindex21Redelijk
PM2.53
PM103,1
NO₂10,5
O₃30
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Mookane

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdmei–augustus
0°9°18°26°35° 050100 mm jan · 88 mmfeb · 75 mmmrt · 52 mmapr · 28 mmmei · 8 mmjun · 3 mmjul · 1 mmaug · 3 mmsep · 8 mmokt · 31 mmnov · 55 mmdec · 71 mm 33°32°31°29°26°24°24°27°31°33°33°33° 19°19°17°13°8°4°4°7°12°16°18°19° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum33°32°31°29°26°24°24°27°31°33°33°33°
Gem. minimum19°19°17°13°8°4°4°7°12°16°18°19°
Neerslag (mm)8875522883138315571
Regendagen976411012578
Zonuren per dag (u)8,68,48,48,198,79,49,79,48,98,68,1
Daglicht (u)13,412,912,311,61110,710,811,31212,713,313,6
Luchtvochtigheid (%)566060585452494542455254
Wind (km/u)544434446665
Reisscore525868851001009910077605552

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Mookane, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Mookane, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen RedelijkRedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedRedelijkRedelijkRedelijkRedelijk
Wandelen MatigMatigMatigMatigRedelijkGoedGoedRedelijkMatigMatigMatigMatig
Fotografie & zonsondergangen RedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijk

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Mookane
Praktisch

Mookane: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
DG
Spanning
230 V · 50 Hz
Verkeer
Links rijden
Valuta

Botswaanse pula

BWP · P

Talen
Engels, Tswana
Landnummer
+267
Veiligheid & reisadvies
2
Extra voorzichtigheidAmerikaans reisadvies
Geen reiswaarschuwingenBrits reisadvies · 1 jun 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantBWP 130≈ € 8,50
  • CappuccinoBWP 34,00≈ € 2,20
  • Bier (0,5 l)BWP 48,00≈ € 3,20
  • Fles water (1,5 l)BWP 15,00≈ € 1,00
  • Taxi, 5 kmBWP 89,00≈ € 5,90
  • Kaartje openbaar vervoerBWP 17,00≈ € 1,10
  • Middenklassehotel, per nachtBWP 1.150≈ € 77,00

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Botswana — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 39% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen
  • 25 decEerste Kerstdag
  • 26 decTweede Kerstdag · Boxing Day
  • 1 janNieuwjaarsdag
Zon & daglicht
Zonsopkomst
05:33
Zonsondergang
18:21
Daglicht vandaag
12,7 u
Hoe laat is het in Mookane
Aardbevingsgeschiedenis

Sinds 1975 geen aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km.

Kaart

Hoe kom je naar Mookane?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Mookane

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Mookane
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Gebruik deze widget

Klimaat in Mookane

Zet een gratis klimaatkaart van Mookane op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Mookane?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Mookane: mei–augustus.

Hoe is het weer in Mookane in oktober?

In oktober is het in Mookane gemiddeld maximaal 33°C en minimaal 16°C, met 31 mm neerslag op zo’n 5 dagen.

Wat is de natste maand in Mookane?

Januari, met regen op zo’n 9 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Mookane?

Sir Seretse Khama International Airport (GBE), op zo’n 122 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Botswana?

Stekkertypes D, G, 230 V.

Met welke valuta betaal je in Botswana?

Botswaanse pula (BWP).

Is Botswana veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Extra voorzichtigheid. Brits reisadvies: Geen reiswaarschuwingen.

In welke tijdzone ligt Mookane?

Africa/Gaborone (UTC+2).

Hoeveel inwoners heeft Mookane?

Ongeveer 2.397.