Textuur i
Bergdorp · Kerman

Textuur

Bāft · Iran

Nu
9°
Lokale tijd
07:57
Inwoners
34,5K
Hoogte
2.268 m
Beste reistijd
mei, okt
Reisscore 100/100
Belangrijkste luchthaven
KER
120 km
Tijdzone
UTC+3:30
Asia/Tehran
In één oogopslag

Textuur ligt in Kerman, Iran. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd mei en oktober. De warmste maand is juli, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 32°C.

De beste maanden om te gaan zijn mei en oktober.

juli is de warmste maand, met maxima rond 32°C.

januari is de koudste maand, met minima rond -2°C.

De natste maand is maart, met regen op zo’n 8 dagen.

juni is de zonnigste maand, met zo’n 10,7 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 38% van de plaatsen in Iran.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Textuur
9°
Onbewolkt
Voelt als
6°
Luchtvochtigheid
63%
Wind
8 km/u NW
Windstoten
14 km/u
Bewolking
0%
Luchtdruk
1025 hPa
UV-index
0 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
05:55 / 16:59

Komende 48 uur

7° 06 16° 09 17° 12 17° 15 13° 18 11° 21 8° 00 7° 03 7° 06 16° 09 19° 12 19° 15 15° 18 12° 21 10° 00 8° 03
Vandaag
31 okt
Onbewolkt
18°6°
0% 14 NW
Morgen
1 nov
Overwegend helder
20°7°
0% 16 NW
ma
2 nov
Lichte motregen
19°7°
32% 0.9 mm 26 W
di
3 nov
Overwegend helder
19°7°
8% 23 W
wo
4 nov
Lichte motregen
19°7°
27% 0.7 mm 19 ZW
do
5 nov
Lichte motregen
18°7°
14% 0.9 mm 18 ZW
vr
6 nov
Onbewolkt
18°7°
4% 18 W
za
7 nov
Zwaar bewolkt
18°7°
2% 13 W
zo
8 nov
Half bewolkt
18°7°
1% 13 W
ma
9 nov
Zwaar bewolkt
19°7°
8% 14 Z
di
10 nov
Zwaar bewolkt
17°8°
7% 16 ZW
wo
11 nov
Half bewolkt
17°8°
12% 18 ZW
do
12 nov
Zwaar bewolkt
19°9°
9% 16 W
vr
13 nov
Half bewolkt
19°9°
6% 20 Z
za
14 nov
Onbewolkt
16°8°
16% 17 W
zo
15 nov
Zwaar bewolkt
16°8°
6% 21 ZW
Europese luchtkwaliteitsindex39Redelijk
PM2.514,4
PM1022,9
NO₂13,9
O₃40
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Textuur

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdmei en oktober
-5°5°15°25°35° 02550 mm jan · 32 mmfeb · 29 mmmrt · 37 mmapr · 17 mmmei · 12 mmjun · 2 mmjul · 4 mmaug · 4 mmsep · 1 mmokt · 2 mmnov · 5 mmdec · 23 mm 9°11°15°21°26°31°32°31°28°23°16°12° -2°0°3°8°13°17°20°18°14°9°3°0° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum9°11°15°21°26°31°32°31°28°23°16°12°
Gem. minimum-2°0°3°8°13°17°20°18°14°9°3°0°
Neerslag (mm)322937171224412523
Regendagen668431111115
Zonuren per dag (u)6,77,277,69,410,710,310,2109,18,26,9
Daglicht (u)10,511,111,912,813,61413,813,212,311,410,610,3
Luchtvochtigheid (%)524943373024242424303847
Wind (km/u)91214141313141310989
Reisscore4048598497777076941007854

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Textuur, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Textuur, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen MatigRedelijkRedelijkGoedGoedRedelijkRedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedRedelijk
Wandelen RedelijkGoedGoedGoedRedelijkMatigMatigMatigRedelijkGoedGoedGoed
Fotografie & zonsondergangen RedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijk

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.
Toeristische drukte

Textuur: drukte per maand

Hoe druk het het hele jaar is — en de maanden met goed weer en minder bezoekers.

Toeristische drukte
Laag
Drukste maanden
mei en september–oktober
Rustigste maanden
januari–februari
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

Bijgewerkt: Over deze data: Drukte & prijzen

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Textuur
Praktisch

Textuur: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
CF
Spanning
220 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Iraanse rial

IRR · ﷼

Talen
Perzisch
Landnummer
+98
Veiligheid & reisadvies
4
Niet reizenAmerikaans reisadvies
Raadt alle reizen afBrits reisadvies · 13 aug 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantIRR 3.041.100≈ € 65,00
  • CappuccinoIRR 566.700≈ € 12,00
  • Bier (0,5 l)IRR 908.200≈ € 19,00
  • Fles water (1,5 l)IRR 233.400≈ € 5,00
  • Taxi, 5 kmIRR 2.363.050≈ € 50,00
  • Kaartje openbaar vervoerIRR 400.850≈ € 8,50
  • Middenklassehotel, per nachtIRR 17.503.400≈ € 375

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Iran — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 376% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen

Geen feestdagen in de komende maanden.

Zon & daglicht
Zonsopkomst
05:55
Zonsondergang
16:59
Daglicht vandaag
11,4 u
Hoe laat is het in Textuur
Aardbevingsgeschiedenis

9 aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km in de afgelopen 51 jaar.

Zwaarste: M5,4 (2010).

Kaart

Hoe kom je naar Textuur?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

  • Tehran867 km 15 u 02 · 1 u 46
  • Mashhad834 km 14 u 28 · 1 u 43
  • Isfahan604 km 10 u 29 · 1 u 25
  • Karaj902 km 15 u 39 · 1 u 48
  • Tabriz1.369 km 23 u 43 · 2 u 24

schatting

Hotels

Hotels in Textuur

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Textuur
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Gebruik deze widget

Klimaat in Textuur

Zet een gratis klimaatkaart van Textuur op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Textuur?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Textuur: mei en oktober.

Hoe is het weer in Textuur in oktober?

In oktober is het in Textuur gemiddeld maximaal 23°C en minimaal 9°C, met 2 mm neerslag op zo’n 1 dagen.

Wat is de natste maand in Textuur?

Maart, met regen op zo’n 8 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Textuur?

Ayatollah Hashemi Rafsanjani International Airport (KER), op zo’n 120 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Iran?

Stekkertypes C, F, 220 V.

Met welke valuta betaal je in Iran?

Iraanse rial (IRR).

Is Iran veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Niet reizen. Brits reisadvies: Raadt alle reizen af.

Wanneer is het het drukst in Textuur?

De drukste maanden zijn mei en september–oktober.

Wanneer is het het rustigst in Textuur?

De rustigste maanden zijn januari–februari.

In welke tijdzone ligt Textuur?

Asia/Tehran (UTC+3:30).

Hoeveel inwoners heeft Textuur?

Ongeveer 34.517.