Kahnūj i
Plaats · Kerman

Kahnūj

Iran

Nu
27°
Lokale tijd
20:12
Inwoners
52,6K
Hoogte
501 m
Beste reistijd
nov–dec
Reisscore 100/100
Belangrijkste luchthaven
BND
153 km
Tijdzone
UTC+3:30
Asia/Tehran
In één oogopslag

Kahnūj ligt in Kerman, Iran. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd november–december. De warmste maand is juni, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 37°C.

De beste maanden om te gaan zijn november–december.

juni is de warmste maand, met maxima rond 37°C.

januari is de koudste maand, met minima rond 10°C.

De natste maand is januari, met regen op zo’n 5 dagen.

juni is de zonnigste maand, met zo’n 10,2 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 85% van de plaatsen in Iran.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Kahnūj
27°
Onbewolkt
Voelt als
28°
Luchtvochtigheid
46%
Wind
5 km/u NW
Windstoten
7 km/u
Bewolking
0%
Luchtdruk
1016 hPa
UV-index
0 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
05:45 / 16:59

Komende 48 uur

27° 19 25° 22 23° 01 22° 04 25° 07 31° 10 32° 13 28° 16 26° 19 24° 22 23° 01 22° 04 24° 07 28° 10 30° 13 29° 16
Vandaag
26 okt
Lichte motregen
34°22°
45% 0.6 mm 15 ZW
Morgen
27 okt
Lichte motregen
32°22°
14% 0.8 mm 23 W
wo
28 okt
Lichte motregen
30°22°
18% 0.7 mm 12 W
do
29 okt
Onbewolkt
31°21°
0% 4 N
vr
30 okt
Overwegend helder
33°22°
4% 9 ZW
za
31 okt
Onbewolkt
33°22°
0% 13 ZW
zo
1 nov
Onbewolkt
34°21°
0% 14 ZW
ma
2 nov
Overwegend helder
34°22°
0% 13 ZW
di
3 nov
Zwaar bewolkt
34°23°
4% 15 ZW
wo
4 nov
Onbewolkt
33°22°
6% 16 W
do
5 nov
Onbewolkt
32°21°
4% 17 ZW
vr
6 nov
Onbewolkt
31°20°
2% 14 ZW
za
7 nov
Zwaar bewolkt
31°20°
2% 14 ZW
zo
8 nov
Zwaar bewolkt
30°20°
0% 15 ZW
ma
9 nov
Half bewolkt
32°21°
2% 13 ZW
di
10 nov
Onbewolkt
29°20°
3% 4.7 mm 33 ZW
Europese luchtkwaliteitsindex40Redelijk
PM2.515,4
PM1023,3
NO₂9,6
O₃15
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Kahnūj

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdnovember–december
5°14°23°31°40° 02550 mm jan · 44 mmfeb · 39 mmmrt · 49 mmapr · 14 mmmei · 7 mmjun · 3 mmjul · 10 mmaug · 6 mmsep · 4 mmokt · 11 mmnov · 7 mmdec · 28 mm 19°21°24°30°35°37°37°36°34°31°26°22° 10°12°15°19°24°27°29°28°25°20°15°11° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum19°21°24°30°35°37°37°36°34°31°26°22°
Gem. minimum10°12°15°19°24°27°29°28°25°20°15°11°
Neerslag (mm)4439491473106411728
Regendagen555310110013
Zonuren per dag (u)6,97,47,38,19,910,29,39,49,49,18,47,2
Daglicht (u)10,511,211,912,813,513,913,713,112,311,410,710,4
Luchtvochtigheid (%)585854494343464746474954
Wind (km/u)81012121111131210877
Reisscore8490937954403844567310096

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Kahnūj, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Kahnūj, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bezienswaardigheden & stadswandelingen GoedGoedGoedRedelijkMatigMatigMatigMatigMatigRedelijkGoedGoed
Wandelen GoedGoedRedelijkMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigRedelijkGoed
Fotografie & zonsondergangen RedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoed

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.
Toeristische drukte

Kahnūj: drukte per maand

Hoe druk het het hele jaar is — en de maanden met goed weer en minder bezoekers.

Toeristische drukte
Laag
Drukste maanden
maart en november–december
Rustigste maanden
juni–augustus
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

Bijgewerkt: Over deze data: Drukte & prijzen

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Kahnūj

Geen gegevens voor deze locatie.

Praktisch

Kahnūj: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
CF
Spanning
220 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Iraanse rial

IRR · ﷼

Talen
Perzisch
Landnummer
+98
Veiligheid & reisadvies
4
Niet reizenAmerikaans reisadvies
Raadt alle reizen afBrits reisadvies · 13 aug 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantIRR 3.041.100≈ € 65,00
  • CappuccinoIRR 566.700≈ € 12,00
  • Bier (0,5 l)IRR 908.200≈ € 19,00
  • Fles water (1,5 l)IRR 233.400≈ € 5,00
  • Taxi, 5 kmIRR 2.363.050≈ € 50,00
  • Kaartje openbaar vervoerIRR 400.850≈ € 8,50
  • Middenklassehotel, per nachtIRR 17.503.400≈ € 370

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Iran — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 376% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen

Geen feestdagen in de komende maanden.

Zon & daglicht
Zonsopkomst
05:45
Zonsondergang
16:59
Daglicht vandaag
11,4 u
Hoe laat is het in Kahnūj
Aardbevingsgeschiedenis

50 aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km in de afgelopen 51 jaar.

Zwaarste: M6,6 (1999).

Kaart

Hoe kom je naar Kahnūj?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

  • Tehran1.046 km 18 u 08 · 1 u 59
  • Mashhad946 km 16 u 24 · 1 u 52
  • Isfahan780 km 13 u 31 · 1 u 39
  • Karaj1.082 km 18 u 45 · 2 u 02
  • Tabriz1.548 km 26 u 49 · 2 u 38

schatting

Hotels

Hotels in Kahnūj

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Kahnūj
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Gebruik deze widget

Klimaat in Kahnūj

Zet een gratis klimaatkaart van Kahnūj op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Kahnūj?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Kahnūj: november–december.

Hoe is het weer in Kahnūj in oktober?

In oktober is het in Kahnūj gemiddeld maximaal 31°C en minimaal 20°C, met 11 mm neerslag op zo’n 0 dagen.

Wat is de natste maand in Kahnūj?

Januari, met regen op zo’n 5 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Kahnūj?

Bandar Abbas International Airport (BND), op zo’n 153 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Iran?

Stekkertypes C, F, 220 V.

Met welke valuta betaal je in Iran?

Iraanse rial (IRR).

Is Iran veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Niet reizen. Brits reisadvies: Raadt alle reizen af.

Wanneer is het het drukst in Kahnūj?

De drukste maanden zijn maart en november–december.

Wanneer is het het rustigst in Kahnūj?

De rustigste maanden zijn juni–augustus.

In welke tijdzone ligt Kahnūj?

Asia/Tehran (UTC+3:30).

Hoeveel inwoners heeft Kahnūj?

Ongeveer 52.624.