Sidon i
Kustplaats · Gouvernement Zuid

Sidon

Caza de Saida · Libanon

Nu
25°
Watertemperatuur
26°
Lokale tijd
14:37
Inwoners
163,6K
Hoogte
9 m
Beste reistijd
mei–okt
Reisscore 100/100
Watertemperatuur
28°
augustus
Belangrijkste luchthaven
BEY
31 km
Tijdzone
UTC+2
Asia/Beirut
In één oogopslag

Saïda, Zidon of Sidon (Sidunu), is de op twee na grootste stad in Libanon met ongeveer 200.000 inwoners, aan de Middellandse Zeekust, zo'n 40 kilometer ten noorden van Tyrus en 50 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Beiroet. Het woord betekent vishaven. De stad was een van de belangrijke steden van Kanaän. De stad is gelegen in het gelijknamige district Sidon.

Lees meer — Wikipedia

De beste maanden om te gaan zijn mei–oktober.

De zee is het warmst in augustus, met zo’n 28°C.

Zwemseizoen (water ≥ 21 °C): mei–november.

augustus is de warmste maand, met maxima rond 31°C.

januari is de koudste maand, met minima rond 10°C.

De natste maand is januari, met regen op zo’n 15 dagen.

juni is de zonnigste maand, met zo’n 11,7 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 90% van de plaatsen in Libanon.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Sidon
25°
Overwegend helder
Voelt als
25°
Luchtvochtigheid
59%
Wind
14 km/u W
Windstoten
20 km/u
Bewolking
35%
Luchtdruk
1014 hPa
UV-index
1 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
05:54 / 16:51

Komende 48 uur

25° 14 24° 17 35% 24° 20 22° 23 23° 02 23° 05 24° 08 24° 11 57% 24° 14 76% 22° 17 86% 20° 20 98% 21° 23 100% 21° 02 90% 21° 05 84% 22° 08 92% 22° 11 78%
Vandaag
28 okt
Lichte motregen
25°22°
35% 1.4 mm 20 Z
Morgen
29 okt
Dichte motregen
24°20°
100% 6.8 mm 38 Z
vr
30 okt
Dichte motregen
22°21°
97% 9.8 mm 25 Z
za
31 okt
Zwaar bewolkt
23°20°
17% 20 NO
zo
1 nov
Lichte motregen
23°21°
10% 13 N
ma
2 nov
Lichte motregen
22°21°
16% 0.4 mm 12 O
di
3 nov
Motregen
25°22°
49% 32 Z
wo
4 nov
Motregen
23°21°
55% 10 mm 22 Z
do
5 nov
Regenbuien
21°19°
62% 21 mm 22 Z
vr
6 nov
Dichte motregen
20°19°
75% 18 mm 19 Z
za
7 nov
Lichte regen
19°18°
73% 24 mm 23 Z
zo
8 nov
Lichte regen
21°17°
65% 22 mm 26 Z
ma
9 nov
Lichte regen
20°16°
46% 13 mm 12 Z
di
10 nov
Zwaar bewolkt
20°18°
34% 19 ZO
wo
11 nov
Lichte motregen
20°18°
33% 0.6 mm 11 O
do
12 nov
Zwaar bewolkt
23°21°
18% 15 N
Europese luchtkwaliteitsindex41Matig
PM2.516,3
PM1031,1
NO₂8,4
O₃59
Pollen
Els 0Berk 0Gras 0Bijvoet 0Olijf 0Ambrosia 0

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Sidon

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdmei–oktober
5°13°20°28°35° 0100200 mm jan · 178 mmfeb · 119 mmmrt · 81 mmapr · 39 mmmei · 9 mmjun · 1 mmjul · 0 mmaug · 0 mmsep · 3 mmokt · 26 mmnov · 86 mmdec · 141 mm 17°17°19°23°25°28°30°31°30°27°23°19° 10°10°11°14°17°21°23°24°22°19°15°11° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Watertemperatuur Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum17°17°19°23°25°28°30°31°30°27°23°19°
Gem. minimum10°10°11°14°17°21°23°24°22°19°15°11°
Watertemperatuur19°18°17°19°21°25°27°28°28°26°23°21°
Neerslag (mm)1781198139910032686141
Regendagen1514106210015813
Zonuren per dag (u)4,85,76,681011,711,6119,68,16,64,9
Daglicht (u)10,210,911,91313,914,414,213,412,311,310,49,9
Luchtvochtigheid (%)717069656465666664636470
Wind (km/u)111212121113131199910
Reisscore5358729199100100100100968863

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Sidon, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Regenseizoen: december–februari Droog seizoen: maart–november (Op basis van de gemiddelde maandelijkse neerslag)

Wat te doen in Sidon, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Strand & zwemmen MatigMatigMatigMatigRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedMatigMatig
Bezienswaardigheden & stadswandelingen MatigMatigRedelijkGoedGoedRedelijkRedelijkRedelijkRedelijkRedelijkRedelijkMatig
Wandelen MatigMatigRedelijkGoedRedelijkRedelijkMatigMatigMatigRedelijkRedelijkMatig
Duiken & snorkelen MatigMatigMatigMatigMatigRedelijkGoedGoedGoedGoedRedelijkMatig
Fotografie & zonsondergangen MatigRedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijkMatig

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Strand & zwemmen — Goed: zee ≥ 24 °C, maxima ≥ 26 °C en hoogstens 6 regendagen (of minder dan 40 mm neerslag in de maand). Redelijk: zee ≥ 21 °C, maxima ≥ 23 °C en hoogstens 10 regendagen (of minder dan 80 mm).
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Duiken & snorkelen — Goed: zee ≥ 25 °C in een droge periode. Redelijk: ≥ 22 °C, of ≥ 20 °C bij bekende duikplekken.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.
Toeristische drukte

Sidon: drukte per maand

Hoe druk het het hele jaar is — en de maanden met goed weer en minder bezoekers.

Toeristische drukte
Hoog
nr. 2 in Libanon
Drukste maanden
september
Rustigste maanden
januari–februari
Ideale periode
april–mei en oktober–november
Goed weer, minder druk
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk ★ Ideale periode

Maanden met de beste prijs-kwaliteitverhouding

Goed weer, minder bezoekers en meestal lagere prijzen.

maart en december

  • mrt72
  • dec63

Een schatting: maanden met een score van 60 of hoger en minder toeristen dan gemiddeld.

Bijgewerkt: Over deze data: Drukte & prijzen

Wanneer mensen hun reis plannen

Maandelijkse lezers van de reisgids — mensen lezen zich een paar weken voor vertrek in.

Zee

Sidon: zeewatertemperatuur

Watertemperatuur in detail
Watertemperatuur vandaag
26°C
Hoe het voelt: warm

Golfhoogte: 0,5 m

Zwemseizoen

mei–november

wo26°
do26°
vr26°
za26°
zo26°
ma26°
di25°

Gemiddelde watertemperatuur per maand

21°C 19° jan 18° feb 17° mrt 19° apr 21° mei 25° jun 27° jul 28° aug 28° sep 26° okt 23° nov 21° dec

Over deze data: Zeewatertemperatuur

Stranden & kustplaatsen in de buurt

Reisgids Sidon

Wat te zien, te doen, te eten en waar te overnachten — uit een open reisgids, geschreven door de community.

Sidon is een stad, gelegen in Libanon.

Budget Gemiddeld Duur

Over deze data: Plaatsen, gidsen & foto’s

CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Sidon
Praktisch

Sidon: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
ABCG
Spanning
220 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Libanees pond

LBP · ل.ل

Talen
Arabisch, Frans
Landnummer
+961
Veiligheid & reisadvies
4
Niet reizenAmerikaans reisadvies
Raadt alle reizen naar delen van het land af · Raadt niet-noodzakelijke reizen naar delen van het land afBrits reisadvies · 10 aug 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantLBP 1.341.750≈ € 13,00
  • CappuccinoLBP 325.050≈ € 3,30
  • Bier (0,5 l)LBP 477.350≈ € 4,80
  • Fles water (1,5 l)LBP 146.100≈ € 1,50
  • Taxi, 5 kmLBP 955.250≈ € 9,60
  • Kaartje openbaar vervoerLBP 176.850≈ € 1,80
  • Middenklassehotel, per nachtLBP 10.958.400≈ € 110

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Libanon — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 65% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen

Geen feestdagen in de komende maanden.

Zon & daglicht
Zonsopkomst
05:54
Zonsondergang
16:51
Daglicht vandaag
11,3 u
Hoe laat is het in Sidon
Aardbevingsgeschiedenis

3 aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km in de afgelopen 51 jaar.

Zwaarste: M5,3 (1984).

Kaart

Hoe kom je naar Sidon?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Sidon

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Sidon
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Dieren en planten in de omgeving

De vaakst waargenomen soorten binnen 25 km, met hun seizoenspatroon.

Waarnemingen per maand · 2.059 waarnemingen binnen 25 km
jfmamjjasond
Gebruik deze widget

Klimaat in Sidon

Zet een gratis klimaatkaart van Sidon op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Sidon?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Sidon: mei–oktober.

Hoe is het weer in Sidon in oktober?

In oktober is het in Sidon gemiddeld maximaal 27°C en minimaal 19°C, met 26 mm neerslag op zo’n 5 dagen.

Hoe warm is de zee in Sidon?

De zee is het warmst in augustus (zo’n 28°C). Zwemseizoen: mei–november.

Wat is de natste maand in Sidon?

Januari, met regen op zo’n 15 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Sidon?

Rafik Hariri International Airport (BEY), op zo’n 31 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Libanon?

Stekkertypes A, B, C, G, 220 V.

Met welke valuta betaal je in Libanon?

Libanees pond (LBP).

Is Libanon veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Niet reizen. Brits reisadvies: Raadt alle reizen naar delen van het land af · Raadt niet-noodzakelijke reizen naar delen van het land af.

Wanneer is het het drukst in Sidon?

De drukste maanden zijn september.

Wanneer is het het rustigst in Sidon?

De rustigste maanden zijn januari–februari.

Wanneer bezoek je Sidon het best zonder drukte?

April–mei en oktober–november: goed weer en minder bezoekers dan in het hoogseizoen.

In welke tijdzone ligt Sidon?

Asia/Beirut (UTC+2).

Hoeveel inwoners heeft Sidon?

Ongeveer 163.554.