Tyrus i
Kustplaats · Gouvernement Zuid

Tyrus

Tyre · Libanon

Nu
24°
Watertemperatuur
27°
Lokale tijd
17:28
Inwoners
135,2K
Hoogte
7 m
Beste reistijd
mei–okt
Reisscore 100/100
Watertemperatuur
28°
augustus
Belangrijkste luchthaven
BEY
67 km
Tijdzone
UTC+2
Asia/Beirut
In één oogopslag

Tyrus is een oude havenstad met 117.000 inwoners en districtshoofdstad in het zuiden van Libanon, gelegen aan de Middellandse Zee. Ten noorden van de stad ligt Sidon. Tyrus ligt op minder dan twintig kilometer van de grens met Israël, in het gelijknamige district Tyrus. Tyrus is de op vier na grootste stad van het land, na Beiroet, Tripoli, Sidon en Baalbek.

Lees meer — Wikipedia

De beste maanden om te gaan zijn mei–oktober.

De zee is het warmst in augustus, met zo’n 28°C.

Zwemseizoen (water ≥ 21 °C): mei–november.

augustus is de warmste maand, met maxima rond 31°C.

januari is de koudste maand, met minima rond 9°C.

De natste maand is januari, met regen op zo’n 14 dagen.

juni is de zonnigste maand, met zo’n 11,9 uur zon per dag.

In oktober is het hier warmer dan op 73% van de plaatsen in Libanon.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Tyrus
24°
Zwaar bewolkt
Voelt als
27°
Luchtvochtigheid
84%
Wind
11 km/u N
Windstoten
27 km/u
Bewolking
97%
Luchtdruk
1013 hPa
UV-index
0 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
05:52 / 16:53

Komende 48 uur

24° 17 24° 20 23° 23 24% 22° 02 35% 22° 05 39% 23° 08 27% 22° 11 76% 22° 14 90% 20° 17 78% 20° 20 27% 19° 23 18° 02 17° 05 22° 08 25° 11 25° 14
Vandaag
26 okt
Lichte motregen
27°21°
24% 15 N
Morgen
27 okt
Regen
23°19°
90% 26 mm 13 N
wo
28 okt
Zwaar bewolkt
25°17°
6% 9 ZW
do
29 okt
Motregen
24°17°
84% 3.4 mm 29 Z
vr
30 okt
Motregen
23°17°
92% 5.3 mm 16 Z
za
31 okt
Zwaar bewolkt
23°16°
14% 11 O
zo
1 nov
Zwaar bewolkt
24°17°
37% 10 ZO
ma
2 nov
Motregen
23°17°
53% 5.4 mm 21 Z
di
3 nov
Lichte regen
22°17°
61% 20 mm 23 Z
wo
4 nov
Motregen
21°17°
58% 6.6 mm 16 Z
do
5 nov
Lichte motregen
21°17°
53% 1.8 mm 7 Z
vr
6 nov
Lichte motregen
21°16°
58% 2.0 mm 8 Z
za
7 nov
Half bewolkt
22°16°
55% 0.4 mm 10 N
zo
8 nov
Zwaar bewolkt
23°17°
45% 10 NO
ma
9 nov
Zwaar bewolkt
24°17°
28% 18 NO
di
10 nov
Half bewolkt
21°14°
35% 11 Z
Europese luchtkwaliteitsindex45Matig
PM2.523
PM1039,9
NO₂0,7
O₃97
Pollen
Els 0Berk 0Gras 0Bijvoet 0Olijf 0Ambrosia 0

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Tyrus

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdmei–oktober
5°13°20°28°35° 0100200 mm jan · 177 mmfeb · 110 mmmrt · 66 mmapr · 33 mmmei · 7 mmjun · 1 mmjul · 0 mmaug · 0 mmsep · 4 mmokt · 24 mmnov · 81 mmdec · 137 mm 16°17°19°22°26°28°30°31°29°27°23°18° 9°9°11°13°17°20°23°23°22°18°14°10° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Watertemperatuur Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum16°17°19°22°26°28°30°31°29°27°23°18°
Gem. minimum9°9°11°13°17°20°23°23°22°18°14°10°
Watertemperatuur19°17°17°19°21°25°27°28°28°26°23°21°
Neerslag (mm)1771106633710042481137
Regendagen1413105200004812
Zonuren per dag (u)5,166,88,210,211,911,811,19,78,36,85,2
Daglicht (u)10,210,911,91313,914,314,113,412,311,310,410
Luchtvochtigheid (%)727169646263656664636470
Wind (km/u)101110111012121098810
Reisscore54587293100100100100100979063

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Tyrus, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Regenseizoen: december–februari Droog seizoen: maart–november (Op basis van de gemiddelde maandelijkse neerslag)

Wat te doen in Tyrus, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Strand & zwemmen MatigMatigMatigMatigRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedMatigMatig
Bezienswaardigheden & stadswandelingen MatigMatigRedelijkGoedGoedRedelijkRedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedMatig
Wandelen RedelijkRedelijkGoedGoedGoedRedelijkMatigMatigMatigRedelijkGoedRedelijk
Duiken & snorkelen MatigMatigMatigMatigMatigRedelijkGoedGoedGoedGoedRedelijkMatig
Fotografie & zonsondergangen RedelijkRedelijkRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijkRedelijk

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Strand & zwemmen — Goed: zee ≥ 24 °C, maxima ≥ 26 °C en hoogstens 6 regendagen (of minder dan 40 mm neerslag in de maand). Redelijk: zee ≥ 21 °C, maxima ≥ 23 °C en hoogstens 10 regendagen (of minder dan 80 mm).
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Duiken & snorkelen — Goed: zee ≥ 25 °C in een droge periode. Redelijk: ≥ 22 °C, of ≥ 20 °C bij bekende duikplekken.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.
Toeristische drukte

Tyrus: drukte per maand

Hoe druk het het hele jaar is — en de maanden met goed weer en minder bezoekers.

Toeristische drukte
Gemiddeld
nr. 4 in Libanon
Drukste maanden
mei–oktober
Rustigste maanden
januari–februari
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

Maanden met de beste prijs-kwaliteitverhouding

Goed weer, minder bezoekers en meestal lagere prijzen.

maart en december

  • mrt72
  • dec63

Een schatting: maanden met een score van 60 of hoger en minder toeristen dan gemiddeld.

Bijgewerkt: Over deze data: Drukte & prijzen

Zee

Tyrus: zeewatertemperatuur

Watertemperatuur in detail
Watertemperatuur vandaag
27°C
Hoe het voelt: warm

Golfhoogte: 0,4 m

Zwemseizoen

mei–november

ma27°
di27°
wo27°
do26°
vr26°
za26°
zo26°

Gemiddelde watertemperatuur per maand

21°C 19° jan 17° feb 17° mrt 19° apr 21° mei 25° jun 27° jul 28° aug 28° sep 26° okt 23° nov 21° dec

Over deze data: Zeewatertemperatuur

Stranden & kustplaatsen in de buurt

Reisgids Tyrus

Wat te zien, te doen, te eten en waar te overnachten — uit een open reisgids, geschreven door de community.

Tyrus is een stad, gelegen in Libanon.

Budget Gemiddeld Duur

Over deze data: Plaatsen, gidsen & foto’s

CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Tyrus
Praktisch

Tyrus: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
ABCG
Spanning
220 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Libanees pond

LBP · ل.ل

Talen
Arabisch, Frans
Landnummer
+961
Veiligheid & reisadvies
4
Niet reizenAmerikaans reisadvies
Raadt alle reizen naar delen van het land af · Raadt niet-noodzakelijke reizen naar delen van het land afBrits reisadvies · 10 aug 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantLBP 1.341.750≈ € 13,00
  • CappuccinoLBP 325.050≈ € 3,20
  • Bier (0,5 l)LBP 477.350≈ € 4,80
  • Fles water (1,5 l)LBP 146.100≈ € 1,50
  • Taxi, 5 kmLBP 955.250≈ € 9,50
  • Kaartje openbaar vervoerLBP 176.850≈ € 1,80
  • Middenklassehotel, per nachtLBP 10.958.400≈ € 110

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Libanon — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 65% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen

Geen feestdagen in de komende maanden.

Zon & daglicht
Zonsopkomst
05:52
Zonsondergang
16:53
Daglicht vandaag
11,3 u
Hoe laat is het in Tyrus
Aardbevingsgeschiedenis

3 aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km in de afgelopen 51 jaar.

Zwaarste: M5,3 (1984).

Kaart

Hoe kom je naar Tyrus?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Tyrus

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Tyrus
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Dieren en planten in de omgeving

De vaakst waargenomen soorten binnen 25 km, met hun seizoenspatroon.

Waarnemingen per maand · 22.082 waarnemingen binnen 25 km
jfmamjjasond
Gebruik deze widget

Klimaat in Tyrus

Zet een gratis klimaatkaart van Tyrus op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Tyrus?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Tyrus: mei–oktober.

Hoe is het weer in Tyrus in oktober?

In oktober is het in Tyrus gemiddeld maximaal 27°C en minimaal 18°C, met 24 mm neerslag op zo’n 4 dagen.

Hoe warm is de zee in Tyrus?

De zee is het warmst in augustus (zo’n 28°C). Zwemseizoen: mei–november.

Wat is de natste maand in Tyrus?

Januari, met regen op zo’n 14 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Tyrus?

Rafik Hariri International Airport (BEY), op zo’n 67 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Libanon?

Stekkertypes A, B, C, G, 220 V.

Met welke valuta betaal je in Libanon?

Libanees pond (LBP).

Is Libanon veilig om te bezoeken?

Amerikaans reisadvies: Niet reizen. Brits reisadvies: Raadt alle reizen naar delen van het land af · Raadt niet-noodzakelijke reizen naar delen van het land af.

Wanneer is het het drukst in Tyrus?

De drukste maanden zijn mei–oktober.

Wanneer is het het rustigst in Tyrus?

De rustigste maanden zijn januari–februari.

In welke tijdzone ligt Tyrus?

Asia/Beirut (UTC+2).

Hoeveel inwoners heeft Tyrus?

Ongeveer 135.204.