Duitsland i
Western Europe

Duitsland

Hoofdstad: Berlijn · 16 regio’s · 11.922 plaatsen

DE DEAmerikaans reisadvies: 2/4
Inwoners
82,93 mln.
Oppervlakte
357K km²
Hoofdstad
Valuta
EUR
Stekkers
C · F
230 V
Landnummer
+49

De Bondsrepubliek Duitsland (BRD), kortweg Duitsland, is een land in West- en of Centraal-Europa. Het heeft een grondgebied van 357.022 km² en grenst in het noorden aan de Oostzee, de Noordzee en Denemarken, in het oosten aan Polen en Tsjechië, in het zuiden aan Oostenrijk en Zwitserland en in het westen aan Frankrijk, Luxemburg, België en Nederland. Duitsland heeft met 83.222.442 inwoners de grootste bevolking van alle landen in de Europese Unie. De hoofdstad en grootste stad van het land is Berlijn. Lees meer — Wikipedia

Reisscore

Wanneer naar Duitsland: maand voor maand

Reisscore per maand voor de belangrijkste bestemmingen; groen betekent topweer.

plaatsenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Berlijn6102040637273746039114
Hamburg28143559666770543592
München26193556657170664293
Keulen0102038586569715940132
Frankfurt am Main492444637072746741134
Düsseldorf0101837586669705840121
Stuttgart382139577174746843135
Essen081635576568715639110
Dortmund191536576569715639120
Dresden582244667273746542113
Bremen28133357636870533380
Neurenberg07204164727474674282
Hannover491837626870725837112
Leipzig591940617172736242123
Watertemperatuur

Watertemperatuur langs de kust van Duitsland

plaatsenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Borkum5°4°5°8°11°14°17°19°17°14°10°7°
Norden5°4°5°7°11°14°17°19°17°14°10°7°
Norderney5°4°5°7°11°14°17°19°17°14°10°7°
Hage5°4°5°7°11°14°17°19°17°14°10°7°
Wilhelmshaven4°4°5°8°11°15°18°19°17°13°9°6°
Langen4°4°5°8°12°15°18°19°17°13°9°6°
Butjadingen4°4°5°8°12°15°18°19°17°13°9°6°
Dorum4°4°5°8°12°15°18°19°17°13°9°6°
Wyk auf Föhr4°3°4°7°11°15°17°19°16°13°9°6°
Cux4°3°5°8°12°16°18°19°16°13°9°6°
Toeristische drukte

Toerisme in Duitsland

Hoeveel bezoekers er komen, hoe geconcentreerd het toerisme is en wanneer het het drukst is.

Internationale bezoekers per jaar
39,56 mln.
2019
Wereldranglijst aankomsten
#14
Bezoekers per inwoner
0,48
Bezoekers per km²
111
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

De populairste bestemmingen in Duitsland

  1. 1BerlijnZeer hoog
  2. 2HamburgHoog
  3. 3DresdenExtreem
  4. 4Frankfurt am MainExtreem
  5. 5LeipzigExtreem
  6. 6HeidelbergExtreem
  7. 7DüsseldorfExtreem
  8. 8BremenExtreem
  9. 9UlmExtreem
  10. 10MiteExtreem
  11. 11PotsdamExtreem
  12. 12Freiburg im BreisgauExtreem
Praktisch

Duitsland: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
CF
Spanning
230 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Euro

EUR · €

Talen
Duits
Landnummer
+49
Alarmnummers
Veiligheid & reisadvies
2
Extra voorzichtigheidAmerikaans reisadvies
Geen reiswaarschuwingenBrits reisadvies · 11 aug 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurant€ 16,00
  • Cappuccino€ 3,80
  • Bier (0,5 l)€ 5,70
  • Fles water (1,5 l)€ 1,70
  • Taxi, 5 km€ 12,00
  • Kaartje openbaar vervoer€ 2,10
  • Middenklassehotel, per nacht€ 125

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Duitsland — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 81% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen
  • 25 decEerste Kerstdag · Erster Weihnachtstag
  • 26 decTweede Kerstdag · Zweiter Weihnachtstag
  • 1 janNieuwjaarsdag · Neujahr