Tsjechië i
Central Europe

Tsjechië

Hoofdstad: Praag · 14 regio’s · 2.780 plaatsen

CZ CZAmerikaans reisadvies: 1/4
Inwoners
10,63 mln.
Oppervlakte
78,9K km²
Hoofdstad
Valuta
CZK
Stekkers
C · E
230 V
Landnummer
+420

Tsjechië, officieel de Tsjechische Republiek, is een land in Centraal-Europa. Het land grenst in het westen en noordwesten aan Duitsland, in het noorden aan Polen, in het oosten aan Slowakije en in het zuiden aan Oostenrijk. Sinds 1 januari 1993 vormt Tsjechië een zelfstandig land, daarvoor was het het westelijke deel van Tsjecho-Slowakije. Lees meer

Reisscore

Wanneer naar Tsjechië: maand voor maand

Reisscore per maand voor de belangrijkste bestemmingen — groen betekent top weer.

janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Praag9102144657273766642107
Brno11122347667273766844109
Ostrava89183960697173614196
Pilsen58163959707273633774
Liberec68123055627072553553
Olomouc1012204363717275664398
České Budějovice79183962697173654196
Hradec Králové810184061707274644186
Ústí nad Labem68174061707375613764
Pardubice911204264717275654297
Brno střed11122347667273766844109
Havířov79173859687072614185
Zlín811173859687274624176
Kladno78153859677375613665
Toeristische drukte

Toerisme in Tsjechië

Hoeveel bezoekers er komen, hoe geconcentreerd het toerisme is en wanneer het het drukst is.

Internationale bezoekers per jaar
37,2 mln.
2019
Wereldranglijst aankomsten
#16
Bezoekers per inwoner
3,5
Bezoekers per km²
472
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

De populairste bestemmingen in Tsjechië

  1. 1PraagExtreem
  2. 2BrnoExtreem
  3. 3PilsenExtreem
  4. 4KarlsbadExtreem
  5. 5OlomoucExtreem
  6. 6Český KrumlovExtreem
  7. 7Oude StadExtreem
  8. 8OstravaExtreem
  9. 9České BudějoviceExtreem
  10. 10Kutná HoraExtreem
  11. 11MariënbadExtreem
  12. 12LiberecZeer hoog
Praktisch

Tsjechië: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
CE
Spanning
230 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Tsjechische kroon

CZK · Kč

1 EUR ≈ 24,4 CZK

Talen
Tsjechisch, Slowaaks
Landnummer
+420
Alarmnummers
Veiligheid & reisadvies
1
Normale voorzorgsmaatregelenAmerikaans reisadvies
Geen reiswaarschuwingenBrits reisadvies · 11 aug 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantCZK 335≈ € 14,00
  • CappuccinoCZK 80,00≈ € 3,30
  • Bier (0,5 l)CZK 120≈ € 4,90
  • Fles water (1,5 l)CZK 36,00≈ € 1,50
  • Taxi, 5 kmCZK 240≈ € 9,80
  • Kaartje openbaar vervoerCZK 44,00≈ € 1,80
  • Middenklassehotel, per nachtCZK 2.700≈ € 110

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Tsjechië — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 67% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen
  • 28 oktDen vzniku samostatného československého státu · Independent Czechoslovak State Day
  • 17 novDen boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva · Struggle for Freedom and Democracy Day
  • 24 decŠtědrý den · Christmas Eve
  • 25 dec1. svátek vánoční · Christmas Day
  • 26 dec2. svátek vánoční · St. Stephen's Day
  • 1 janDen obnovy samostatného českého státu; Nový rok · New Year's Day

Belangrijkste luchthavens