Slowakije i
Central Europe

Slowakije

Hoofdstad: Bratislava · 8 regio’s · 832 plaatsen

SK SKAmerikaans reisadvies: 1/4
Inwoners
5,45 mln.
Oppervlakte
48,8K km²
Hoofdstad
Valuta
EUR
Stekkers
C · E
230 V
Landnummer
+421

Slowakije of Slovakije, officieel de Slowaakse of Slovaakse Republiek, is een land in Centraal-Europa. De hoofdstad en grootste stad van het land is Bratislava. In totaal telt Slowakije ongeveer 5,4 miljoen inwoners en heeft een oppervlakte van 49.036 km². Slowakije wordt begrensd door Oostenrijk in het westen, Tsjechië in het noordwesten, Polen in het noorden, Hongarije in het zuiden en Oekraïne in het oosten. Lees meer — Wikipedia

Reisscore

Wanneer naar Slowakije: maand voor maand

Reisscore per maand voor de belangrijkste bestemmingen; groen betekent topweer.

plaatsenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Bratislava8112752727578797651127
Košice715285168757880765494
Petržalka8112752727578797651127
Nitra9132954747679797853147
Prešov714234563737679704984
Žilina58153657676972613943
Banská Bystrica59163960687273644054
Trnava8122754737579797752126
Trenčín811224566727476694696
Martin48143658677072623843
Poprad911112948606972593975
Staré Mesto8112449707578797348107
Prievidza710214565717576694595
Zvolen711214766717676704686
Natuurkalender

Natuurfenomenen: Slowakije

Natuurkalender
Toeristische drukte

Toerisme in Slowakije

Hoeveel bezoekers er komen, hoe geconcentreerd het toerisme is en wanneer het het drukst is.

Internationale bezoekers per jaar
15,3 mln.
2018
Wereldranglijst aankomsten
#33
Bezoekers per inwoner
2,81
Bezoekers per km²
313
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

De populairste bestemmingen in Slowakije

  1. 1BratislavaExtreem
  2. 2KošiceExtreem
  3. 3TrenčínExtreem
  4. 4Banská BystricaZeer hoog
  5. 5NitraZeer hoog
  6. 6TrnavaZeer hoog
  7. 7LevočaExtreem
  8. 8ŽilinaZeer hoog
  9. 9PopradZeer hoog
  10. 10Banská ŠtiavnicaExtreem
  11. 11BardejovZeer hoog
  12. 12RužomberokZeer hoog
Praktisch

Slowakije: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
CE
Spanning
230 V · 50 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Euro

EUR · €

Talen
Slowaaks
Landnummer
+421
Alarmnummers
Veiligheid & reisadvies
1
Normale voorzorgsmaatregelenAmerikaans reisadvies
Geen reiswaarschuwingenBrits reisadvies · 28 aug 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurant€ 13,00
  • Cappuccino€ 3,20
  • Bier (0,5 l)€ 4,70
  • Fles water (1,5 l)€ 1,40
  • Taxi, 5 km€ 9,30
  • Kaartje openbaar vervoer€ 1,70
  • Middenklassehotel, per nacht€ 110

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Slowakije — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 64% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen
  • 1 novAllerheiligen · Sviatok Všetkých svätých
  • 17 novDeň boja za slobodu a demokraciu
  • 24 decKerstavond · Štedrý deň
  • 25 decEerste Kerstdag · Prvý sviatok vianočný
  • 26 decTweede Kerstdag · Druhý sviatok vianočný
  • 1 janDeň vzniku Slovenskej republiky
  • 6 janDriekoningen · Zjavenie Pána

Belangrijkste luchthavens