Kustplaats · Sonora

Basconcobe

Etchojoa · Mexico

Nu
25°
Watertemperatuur
30°
Lokale tijd
22:52
Inwoners
2,9K
Hoogte
13 m
Beste reistijd
nov–apr
Reisscore 98/100
Watertemperatuur
30°
augustus
Belangrijkste luchthaven
LTO
199 km
Tijdzone
UTC-7
America/Hermosillo
In één oogopslag

Basconcobe ligt in Sonora, Mexico. Volgens onze klimaatgegevens is de beste reistijd november–april. De warmste maand is juli, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 37°C; het zeewater is het warmst in augustus, met zo’n 30°C.

De beste maanden om te gaan zijn november–april.

De zee is het warmst in augustus, met zo’n 30°C.

Zwemseizoen (water ≥ 21 °C): april–november.

juli is de warmste maand, met maxima rond 37°C.

januari is de koudste maand, met minima rond 7°C.

De natste maand is augustus, met regen op zo’n 6 dagen.

juni is de zonnigste maand, met zo’n 9,4 uur zon per dag.

Weer

16-daagse weersverwachting

Weer in Basconcobe
25°
Overwegend helder
Voelt als
27°
Luchtvochtigheid
65%
Wind
4 km/u NW
Windstoten
7 km/u
Bewolking
43%
Luchtdruk
1013 hPa
UV-index
0 (nu)
Zonsopkomst / Zonsondergang
06:23 / 17:41

Komende 48 uur

25° 22 24° 01 23° 04 24° 07 30° 10 33° 13 30° 16 27° 19 26° 22 24° 01 21° 04 23° 07 30° 10 34° 13 32° 16 28° 19
Vandaag
24 okt
Overwegend helder
33°22°
35% 16 W
Morgen
25 okt
Zwaar bewolkt
33°23°
0% 18 NW
ma
26 okt
Zwaar bewolkt
34°21°
0% 18 NW
di
27 okt
Onbewolkt
35°20°
0% 15 NW
wo
28 okt
Zwaar bewolkt
36°21°
11% 18 NW
do
29 okt
Zwaar bewolkt
35°22°
35% 18 W
vr
30 okt
Motregen
29°23°
67% 4.8 mm 14 Z
za
31 okt
Lichte motregen
30°22°
50% 2.0 mm 14 ZO
zo
1 nov
Lichte motregen
29°23°
37% 1.6 mm 18 ZO
ma
2 nov
Lichte motregen
32°22°
23% 1.0 mm 16 N
di
3 nov
Onbewolkt
33°23°
8% 20 NW
wo
4 nov
Onbewolkt
34°22°
6% 16 NW
do
5 nov
Zwaar bewolkt
35°22°
6% 20 NW
vr
6 nov
Zwaar bewolkt
34°24°
2% 20 NW
za
7 nov
Zwaar bewolkt
31°20°
2% 19 NW
zo
8 nov
Overwegend helder
30°22°
0% 16 NW
Europese luchtkwaliteitsindex24Redelijk
PM2.57
PM1010,2
NO₂3,9
O₃55
Pollen

Pollenverwachtingen zijn alleen beschikbaar in Europa.

Bijgewerkt: Over deze data: Verwachtingen & trends

Klimaat

Beste reistijd voor Basconcobe

Gemiddelde omstandigheden per maand op basis van langjarige klimaatnormalen (1961–2020).

Beste reistijdnovember–april
5°14°23°31°40° 050100 mm jan · 19 mmfeb · 11 mmmrt · 5 mmapr · 1 mmmei · 1 mmjun · 3 mmjul · 64 mmaug · 98 mmsep · 70 mmokt · 33 mmnov · 16 mmdec · 22 mm 24°25°27°30°34°37°37°36°36°34°29°25° 7°8°9°11°14°20°24°24°23°18°12°8° janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum Gem. minimum Watertemperatuur Neerslag (mm) Beste reistijd

Maand voor maand

Klimaatjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum24°25°27°30°34°37°37°36°36°34°29°25°
Gem. minimum7°8°9°11°14°20°24°24°23°18°12°8°
Watertemperatuur19°19°19°21°24°27°29°30°30°28°25°21°
Neerslag (mm)19115113649870331622
Regendagen211001563111
Zonuren per dag (u)6,67,57,58,39,19,47,67,57,687,46,4
Daglicht (u)10,611,211,912,813,513,813,713,112,311,510,810,5
Luchtvochtigheid (%)585452505259676966605857
Wind (km/u)899999988888
Reisscore969796977964555666789896

De reisscore (0–100) beloont maxima van 22–27 °C, zachte nachten, zonneschijn en weinig regendagen.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Klimaatnormalen: WorldClim 2.1 (1970–2000) · CRU CL 2.0 (1961–1990) Over deze data: Klimaatnormalen

Activiteiten

Wat te doen in Basconcobe, maand per maand

Wanneer elke activiteit op haar best is, op basis van de klimaatgemiddelden.

Wat te doen in Basconcobe, maand per maand
Activiteitenjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Strand & zwemmen MatigMatigMatigRedelijkGoedGoedGoedRedelijkGoedGoedGoedMatig
Bezienswaardigheden & stadswandelingen GoedGoedGoedRedelijkMatigMatigMatigMatigMatigMatigRedelijkGoed
Wandelen GoedRedelijkRedelijkMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigMatigRedelijk
Duiken & snorkelen MatigMatigMatigMatigRedelijkGoedGoedGoedGoedGoedRedelijkMatig
Fotografie & zonsondergangen RedelijkGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedGoedRedelijk

Goed Redelijk Matig · Geschat op basis van langjarige gemiddelden van temperatuur, regendagen, zonuren en zeewatertemperatuur.

Zo beoordelen we elke activiteit
  • Strand & zwemmen — Goed: zee ≥ 24 °C, maxima ≥ 26 °C en hoogstens 6 regendagen (of minder dan 40 mm neerslag in de maand). Redelijk: zee ≥ 21 °C, maxima ≥ 23 °C en hoogstens 10 regendagen (of minder dan 80 mm).
  • Bezienswaardigheden & stadswandelingen — Goed: maxima van 15–27 °C en weinig regendagen. Redelijk: 11–33 °C.
  • Wandelen — Goed: maxima van 10–24 °C en weinig regendagen; ruimer met wandelroutes of nationale parken in de buurt.
  • Duiken & snorkelen — Goed: zee ≥ 25 °C in een droge periode. Redelijk: ≥ 22 °C, of ≥ 20 °C bij bekende duikplekken.
  • Fotografie & zonsondergangen — Goed: minstens 7 uur zon per dag en weinig regendagen. Redelijk: 5 uur of meer.

Regenseizoen in Mexico: juni–september · Natste maand: september Maand voor maand

Orkaanseizoen

Orkaanseizoen in Basconcobe

Hoe vaak tropische stormen in de buurt komen, per maand — langjarige gemiddelden, geen voorspelling.

laag
PiekSeptember
Rustigste maandenNovember–mei en juli
Orkanen binnen 200 km per tien jaar1,4
Stormdagen binnen 300 km per jaar1,1
00,250,50,75 jan · 0 feb · 0 mrt · 0 apr · 0 mei · 0 jun · 0,03 jul · 0 aug · 0,11 sep · 0,74 1,1 okt · 0,2 0,29 nov · 0 dec · 0 janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Stormdagen binnen 300 km (per jaar) 1,2Orkanen binnen 200 km (per tien jaar)

Gemiddelden 1991–2025 · Alles op deze pagina is een langjarig gemiddelde, geen voorspelling. Volg bij actieve stormen het officiële waarschuwingscentrum: National Hurricane Center (USA) (nhc.noaa.gov) · Servicio Meteorológico Nacional (México) (smn.conagua.gob.mx)

Oostelijke Stille Oceaan: per maand
Toeristische drukte

Basconcobe: drukte per maand

Hoe druk het het hele jaar is — en de maanden met goed weer en minder bezoekers.

Toeristische drukte
Laag
Drukste maanden
november–april
Rustigste maanden
juli–augustus
Zeer rustigRustigGemiddeldDrukZeer druk

Maanden met de beste prijs-kwaliteitverhouding

Goed weer, minder bezoekers en meestal lagere prijzen.

juni en september

  • jun64
  • sep66

Een schatting: maanden met een score van 60 of hoger en minder toeristen dan gemiddeld.

Bijgewerkt: Over deze data: Drukte & prijzen

Zee

Basconcobe: zeewatertemperatuur

Watertemperatuur in detail
Watertemperatuur vandaag
30°C
Hoe het voelt: heel warm

Golfhoogte: 0,4 m

Zwemseizoen

april–november

za30°
zo30°
ma29°
di29°
wo29°
do29°
vr29°

Gemiddelde watertemperatuur per maand

21°C 19° jan 19° feb 19° mrt 21° apr 24° mei 27° jun 29° jul 30° aug 30° sep 28° okt 25° nov 21° dec

Over deze data: Zeewatertemperatuur

Stranden & kustplaatsen in de buurt

Bezienswaardigheden in de buurt

Bergen, kastelen, musea, stranden en erfgoedlocaties binnen 25 km.

Bezienswaardigheden in Basconcobe
Praktisch

Basconcobe: praktische informatie

Stekkers, geld, alarmnummers, veiligheid en gangbare prijzen — alles wat je moet weten voor vertrek.

Stekkers
AB
Spanning
127 V · 60 Hz
Verkeer
Rechts rijden
Valuta

Mexicaanse peso

MXN · $

1 EUR ≈ 21 MXN

Talen
Spaans
Landnummer
+52
Alarmnummers
Veiligheid & reisadvies
Raadt niet-noodzakelijke reizen naar delen van het land afBrits reisadvies · 16 okt 2026
Lees het volledige advies
Gangbare prijzen
  • Maaltijd, eenvoudig restaurantMX$ 255≈ € 12,00
  • CappuccinoMX$ 63,00≈ € 3,00
  • Bier (0,5 l)MX$ 92,00≈ € 4,40
  • Fles water (1,5 l)MX$ 28,00≈ € 1,40
  • Taxi, 5 kmMX$ 180≈ € 8,60
  • Kaartje openbaar vervoerMX$ 34,00≈ € 1,60
  • Middenklassehotel, per nachtMX$ 2.150≈ € 100

Geschat op basis van het consumentenprijsniveau van Mexico — werkelijke prijzen verschillen per plaats en seizoen. Prijzen liggen op ongeveer 59% van het Amerikaanse niveau.

Komende feestdagen
  • 16 novDag van de Revolutie · Día de la Revolución
  • 25 decEerste Kerstdag · Navidad
  • 1 janNieuwjaarsdag · Año Nuevo
  • 1 febDag van de Grondwet · Día de la Constitución
Zon & daglicht
Zonsopkomst
06:23
Zonsondergang
17:41
Daglicht vandaag
11,5 u
Hoe laat is het in Basconcobe
Aardbevingsgeschiedenis

2 aardbevingen met een kracht van 5 of meer binnen 100 km in de afgelopen 51 jaar.

Zwaarste: M5,1 (1989).

Kaart

Hoe kom je naar Basconcobe?

Dichtstbijzijnde luchthavens

Afstanden

schatting

Hotels

Hotels in Basconcobe

Hotels en vakantiewoningen met actuele prijzen per nacht.

Hotels in Basconcobe
Laden…

We ontvangen mogelijk een commissie als je via deze kaart boekt, zonder extra kosten voor jou.

Gebruik deze widget

Klimaat in Basconcobe

Zet een gratis klimaatkaart van Basconcobe op je website of blog. Kopieer de code hieronder.

Klimaatgegevens downloaden (CSV)

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Basconcobe?

Op basis van klimaatnormalen is de beste reistijd voor Basconcobe: november–april.

Hoe is het weer in Basconcobe in oktober?

In oktober is het in Basconcobe gemiddeld maximaal 34°C en minimaal 18°C, met 33 mm neerslag op zo’n 1 dagen.

Hoe warm is de zee in Basconcobe?

De zee is het warmst in augustus (zo’n 30°C). Zwemseizoen: april–november.

Wat is de natste maand in Basconcobe?

Augustus, met regen op zo’n 6 dagen.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Basconcobe?

Loreto International Airport (LTO), op zo’n 199 km afstand.

Welke stekkers gebruik je in Mexico?

Stekkertypes A, B, 127 V.

Met welke valuta betaal je in Mexico?

Mexicaanse peso (MXN).

Wat is het alarmnummer in Mexico?

911.

Wanneer is het het drukst in Basconcobe?

De drukste maanden zijn november–april.

Wanneer is het het rustigst in Basconcobe?

De rustigste maanden zijn juli–augustus.

In welke tijdzone ligt Basconcobe?

America/Hermosillo (UTC-7).

Hoeveel inwoners heeft Basconcobe?

Ongeveer 2.926.