Rumunia
Okręg Aluta
230 miejsc · 575,1 tys. · 112 powiaty
Aluta – okręg w południowej Rumunii (Wołoszczyzna), w regionie północno-zachodnim ze stolicą w mieście Slatina. Graniczy z Bułgarią oraz z okręgami Teleorman, Ardżesz, Vâlcea i Dolj. W 2011 roku liczył 436 400 mieszkańców. Okręg ma powierzchnię 5498 km², a w 2002 gęstość zaludnienia wynosiła 89 osób/km². Czytaj dalej — Wikipedia
Okręg Aluta: miejscowości
68
Slatina
Okręg Aluta · Rumunia
17° / 6° 41 mm Paź
71
Caracal
Okręg Aluta · Rumunia
18° / 6° 34 mm Paź
69
Balş
Okręg Aluta · Rumunia
17° / 6° 40 mm Paź
74
Corabia
Okręg Aluta · Rumunia
18° / 7° 35 mm Paź
68
Scorniceşti
Okręg Aluta · Rumunia
17° / 5° 41 mm Paź
70
Drăgăneşti-Olt
Okręg Aluta · Rumunia
18° / 6° 36 mm Paź
70
Piatra Olt
Okręg Aluta · Rumunia
18° / 6° 38 mm Paź
69
Potcoava
Okręg Aluta · Rumunia
17° / 5° 40 mm Paź
Wskaźnik podróży
Okręg Aluta: kiedy jechać – miesiąc po miesiącu
Wskaźnik podróży w poszczególnych miesiącach dla głównych kierunków – zielony oznacza świetną pogodę.
| miejsc | Sty | Lut | Mar | Kwi | Maj | Cze | Lip | Sie | Wrz | Paź | Lis | Gru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Slatina | 12 | 14 | 32 | 60 | 78 | 79 | 74 | 79 | 89 | 68 | 25 | 11 |
| Caracal | 12 | 14 | 34 | 63 | 79 | 81 | 71 | 76 | 92 | 71 | 25 | 12 |
| Balş | 13 | 14 | 33 | 61 | 78 | 80 | 75 | 80 | 90 | 69 | 25 | 12 |
| Corabia | 14 | 16 | 38 | 67 | 81 | 78 | 71 | 76 | 92 | 74 | 29 | 14 |
| Scorniceşti | 11 | 13 | 31 | 58 | 76 | 78 | 73 | 79 | 88 | 68 | 24 | 11 |
| Drăgăneşti-Olt | 12 | 14 | 33 | 62 | 78 | 78 | 70 | 76 | 90 | 70 | 25 | 11 |
| Piatra Olt | 12 | 14 | 34 | 61 | 78 | 80 | 72 | 77 | 90 | 70 | 25 | 12 |
| Potcoava | 12 | 14 | 31 | 60 | 77 | 79 | 74 | 79 | 89 | 69 | 25 | 11 |
| Osica de Sus | 12 | 14 | 34 | 62 | 79 | 81 | 73 | 79 | 91 | 70 | 25 | 12 |
| Izbiceni | 14 | 16 | 39 | 69 | 81 | 75 | 69 | 75 | 92 | 75 | 29 | 14 |
| Fărcaşele | 12 | 14 | 34 | 64 | 79 | 79 | 72 | 77 | 92 | 71 | 25 | 12 |
| Tia Mare | 13 | 15 | 38 | 67 | 80 | 75 | 69 | 75 | 92 | 73 | 28 | 13 |
Najbliższe lotniska
- CRACraiova International AirportCraiova · 40 km
- BBUBucharest Băneasa Aurel Vlaicu International AirportBucharest · 138 km
- OTPBucharest Henri Coandă International AirportOtopeni · 139 km
Powiaty i miejscowości
Municipiul Slatina2 miejsc · 64,4 tys.
Municipiul Caracal1 miejsc · 33,8 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Caracal | 33 761 | 105 m | Wrzesień | 71 |
Oraş Balş3 miejsc · 22,1 tys.
Oraş Corabia2 miejsc · 20,8 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Corabia | 20 047 | 46 m | Wrzesień | 74 |
| Tudor Vladimirescu | 753 | 51 m | Wrzesień | 73 |
Oraş Scorniceşti8 miejsc · 18,8 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Scorniceşti | 12 456 | 204 m | Wrzesień | 68 |
| Negreni | 1387 | 209 m | Wrzesień | 68 |
| Bircii | 1230 | 184 m | Wrzesień | 68 |
| Mărgineni Slobozia | 1058 | 190 m | Wrzesień | 68 |
| Jitaru | 704 | 201 m | Wrzesień | 68 |
| Mogoșești | 692 | 218 m | Wrzesień | 68 |
| Constantinești | 638 | 223 m | Wrzesień | 67 |
| Bălțați | 593 | 182 m | Wrzesień | 68 |
Oraş Drãgãneşti-Olt2 miejsc · 15,6 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Drăgăneşti-Olt | 12 056 | 82 m | Wrzesień | 70 |
| Comani | 3528 | 77 m | Wrzesień | 70 |
Oraş Piatra-Olt5 miejsc · 10,3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Piatra Olt | 6313 | 132 m | Wrzesień | 70 |
| Piatra | 2097 | 123 m | Wrzesień | 70 |
| Bistrița Nouă | 749 | 151 m | Wrzesień | 68 |
| Criva de Sus | 613 | 104 m | Wrzesień | 70 |
| Criva de Jos | 563 | 101 m | Wrzesień | 70 |
Oraş Potcoava4 miejsc · 9,4 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Potcoava | 6022 | 185 m | Wrzesień | 69 |
| Valea Merilor | 1259 | 162 m | Wrzesień | 69 |
| Potcoava Fălcoeni | 1126 | 207 m | Wrzesień | 69 |
| Sinești | 1009 | 156 m | Wrzesień | 69 |
Comuna Osica de Sus3 miejsc · 6,9 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Osica de Sus | 5351 | 101 m | Wrzesień | 70 |
| Greci | 1023 | 92 m | Wrzesień | 70 |
| Vlăduleni | 516 | 94 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Izbiceni1 miejsc · 5,1 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Izbiceni | 5089 | 26 m | Wrzesień | 75 |
Comuna Fărcaşele4 miejsc · 8,9 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Fărcaşele | 5045 | 88 m | Wrzesień | 71 |
| Fărcașu de Jos | 1876 | 80 m | Wrzesień | 71 |
| Ghimpați | 1023 | 88 m | Wrzesień | 71 |
| Hotărani | 974 | 89 m | Wrzesień | 71 |
Comuna Tia Mare3 miejsc · 8 tys.
Comuna Rusăneşti2 miejsc · 6,1 tys.
Comuna Studina2 miejsc · 6,1 tys.
Comuna Orlea2 miejsc · 5,6 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Orlea | 4591 | 27 m | Wrzesień | 71 |
| Orlea Nouă | 1047 | 43 m | Wrzesień | 73 |
Comuna Curtişoara5 miejsc · 7,5 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Curtişoara | 4583 | 122 m | Wrzesień | 69 |
| Dobrotinet | 1177 | 181 m | Wrzesień | 68 |
| Proaspeți | 592 | 114 m | Wrzesień | 68 |
| Pietrișu | 565 | 181 m | Wrzesień | 68 |
| Linia din Vale | 554 | 151 m | Wrzesień | 68 |
Comuna Mărunţei2 miejsc · 6 tys.
Comuna Iancu Jianu2 miejsc · 5,3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Iancu Jianu | 4375 | 160 m | Wrzesień | 67 |
| Dobriceni | 916 | 163 m | Wrzesień | 67 |
Comuna Ianca2 miejsc · 5,9 tys.
Comuna Fălcoiu3 miejsc · 5,8 tys.
Comuna Brastavăţu2 miejsc · 5,7 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Brastavățu | 4156 | 82 m | Wrzesień | 72 |
| Crușovu | 1552 | 86 m | Wrzesień | 71 |
Comuna Găneasa3 miejsc · 6,1 tys.
Comuna Radomireşti4 miejsc · 9 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Radomireşti | 3995 | 106 m | Wrzesień | 71 |
| Comuna Radomireşti | 2568 | 113 m | Wrzesień | 72 |
| Călinești | 1432 | 109 m | Wrzesień | 72 |
| Crăciunei | 1050 | 117 m | Wrzesień | 71 |
Comuna Perieţi3 miejsc · 5,4 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Perieţi | 3963 | 181 m | Wrzesień | 69 |
| Mierleștii de Sus | 715 | 158 m | Wrzesień | 69 |
| Măgura | 710 | 155 m | Wrzesień | 69 |
Comuna Valea Mare3 miejsc · 5,7 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Valea Mare | 3961 | 198 m | Wrzesień | 69 |
| Bârca | 941 | 167 m | Wrzesień | 69 |
| Turia | 752 | 197 m | Wrzesień | 69 |
Comuna Movileni2 miejsc · 5,4 tys.
Comuna Dobrosloveni3 miejsc · 5,4 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Dobrosloveni | 3821 | 100 m | Wrzesień | 70 |
| Reșca | 855 | 85 m | Wrzesień | 70 |
| Potopinu | 698 | 103 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Dăneasa4 miejsc · 5,8 tys.
Comuna Izvoarele2 miejsc · 6,5 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Izvoarele | 3792 | 139 m | Wrzesień | 70 |
| Alimănești | 2659 | 147 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Crâmpoia3 miejsc · 7,8 tys.
Comuna Vădăstriţa1 miejsc · 3,7 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Vădăstriţa | 3715 | 72 m | Wrzesień | 71 |
Comuna Vădastra1 miejsc · 3,6 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Vădastra | 3631 | 67 m | Wrzesień | 72 |
Comuna Oboga1 miejsc · 3,6 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Oboga | 3620 | 140 m | Wrzesień | 67 |
Comuna Optaşi-Mãgura1 miejsc · 3,6 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Optaşi | 3581 | 201 m | Wrzesień | 68 |
Comuna Cilieni1 miejsc · 3,6 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Cilieni | 3556 | 49 m | Wrzesień | 73 |
Comuna Bobiceşti3 miejsc · 4,8 tys.
Comuna Verguleasa3 miejsc · 5,3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Verguleasa | 3439 | 142 m | Wrzesień | 68 |
| Dumitrești | 1038 | 153 m | Wrzesień | 67 |
| Poganu | 796 | 143 m | Wrzesień | 68 |
Comuna Traian1 miejsc · 3,4 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Traian | 3419 | 79 m | Wrzesień | 72 |
Comuna Dobrun1 miejsc · 3,4 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Dobrun | 3419 | 106 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Strejeşti3 miejsc · 5,9 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Strejeşti | 3404 | 139 m | Wrzesień | 68 |
| Strejeștii de Sus | 1901 | 153 m | Wrzesień | 68 |
| Colibași | 605 | 123 m | Wrzesień | 68 |
Comuna Baldovineşti1 miejsc · 3,4 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Baldovineşti | 3380 | 157 m | Wrzesień | 69 |
Comuna Gostavăţu2 miejsc · 5 tys.
Comuna Pleşoiu5 miejsc · 5,9 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Pleşoiu | 3365 | 127 m | Wrzesień | 69 |
| Arcești Cot | 789 | 130 m | Wrzesień | 69 |
| Doba | 603 | 137 m | Wrzesień | 68 |
| Cocorăști | 578 | 145 m | Wrzesień | 68 |
| Arcești | 521 | 129 m | Wrzesień | 68 |
Comuna Brâncoveni4 miejsc · 5,7 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Brâncoveni | 3321 | 125 m | Wrzesień | 70 |
| Mărgheni | 868 | 98 m | Wrzesień | 70 |
| Ociogi | 821 | 97 m | Wrzesień | 70 |
| Văleni | 668 | 124 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Văleni1 miejsc · 3,3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Văleni | 3317 | 131 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Vişina1 miejsc · 3,3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Vişina | 3311 | 53 m | Wrzesień | 73 |
Comuna Deveselu2 miejsc · 4,9 tys.
Comuna Tufeni3 miejsc · 6,7 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Tufeni | 3286 | 134 m | Wrzesień | 69 |
| Barza | 2677 | 126 m | Wrzesień | 70 |
| Stoborăști | 707 | 131 m | Wrzesień | 69 |
Comuna Grojdibodu2 miejsc · 4,1 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Grojdibodu | 3282 | 24 m | Wrzesień | 71 |
| Hotaru | 836 | 47 m | Wrzesień | 73 |
Comuna Scărişoara2 miejsc · 4,1 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Scărişoara | 3221 | 57 m | Wrzesień | 73 |
| Plăviceni | 839 | 57 m | Wrzesień | 73 |
Comuna Redea2 miejsc · 3,9 tys.
Comuna Rotunda1 miejsc · 3,2 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Rotunda | 3194 | 111 m | Wrzesień | 71 |
Comuna Şerbăneşti2 miejsc · 3,8 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Şerbăneşti | 3120 | 141 m | Wrzesień | 70 |
| Șerbăneștii de Sus | 723 | 134 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Schitu4 miejsc · 5,9 tys.
Comuna Nicolae Titulescu1 miejsc · 3,1 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Nicolae Titulescu | 3095 | 138 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Stoicăneşti1 miejsc · 3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Stoicăneşti | 3015 | 132 m | Wrzesień | 71 |
Comuna Coteana1 miejsc · 3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Coteana | 2960 | 143 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Morunglav1 miejsc · 3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Morunglav | 2958 | 220 m | Wrzesień | 67 |
Comuna Brebeni1 miejsc · 2,9 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Brebeni | 2904 | 129 m | Wrzesień | 69 |
Comuna Cârlogani2 miejsc · 4 tys.
Comuna Teslui2 miejsc · 3,3 tys.
Comuna Vultureşti3 miejsc · 4,4 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Vultureşti | 2790 | 201 m | Wrzesień | 67 |
| Dienci | 787 | 263 m | Wrzesień | 64 |
| Valea lui Alb | 782 | 190 m | Wrzesień | 67 |
Comuna Gârcov2 miejsc · 3,8 tys.
Comuna Vitomireşti2 miejsc · 3,7 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Vitomireşti | 2678 | 407 m | Wrzesień | 62 |
| Dejești | 1033 | 286 m | Wrzesień | 64 |
Comuna Giuvărăşti1 miejsc · 2,7 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Giuvărăşti | 2676 | 34 m | Wrzesień | 75 |
Comuna Vulpeni3 miejsc · 4,3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Vulpeni | 2669 | 161 m | Wrzesień | 68 |
| Gropșani | 1080 | 164 m | Wrzesień | 68 |
| Pescărești | 502 | 162 m | Wrzesień | 68 |
Comuna Corbu2 miejsc · 3,2 tys.
Comuna Cungrea1 miejsc · 2,5 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Cungrea | 2542 | 211 m | Wrzesień | 65 |
Comuna Slătioara1 miejsc · 2,5 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Slătioara | 2528 | 107 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Grãdinari3 miejsc · 4,2 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Grădinari | 2489 | 142 m | Wrzesień | 68 |
| Petculești | 988 | 149 m | Wrzesień | 68 |
| Runcu Mare | 686 | 142 m | Wrzesień | 68 |
Comuna Stoeneşti1 miejsc · 2,4 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Stoeneşti | 2391 | 74 m | Wrzesień | 71 |
Comuna Poboru3 miejsc · 3,6 tys.
Comuna Băbiciu1 miejsc · 2,3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Băbiciu | 2337 | 62 m | Wrzesień | 72 |
Comuna Voineasa3 miejsc · 3,6 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Voineasa | 2310 | 171 m | Wrzesień | 69 |
| Mărgăritești | 731 | 113 m | Wrzesień | 69 |
| Racovița | 574 | 121 m | Wrzesień | 69 |
Comuna Bucinişu2 miejsc · 2,8 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Bucinişu | 2306 | 113 m | Wrzesień | 71 |
| Bucinișu Mic | 522 | 110 m | Wrzesień | 71 |
Comuna Seaca1 miejsc · 2,3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Seaca | 2302 | 121 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Icoana3 miejsc · 3,9 tys.
Comuna Sârbii-Măgura2 miejsc · 2,3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Vitănești | 2273 | 181 m | Wrzesień | 68 |
| Sârbii-Măgura | — | 194 m | Wrzesień | 68 |
Comuna Vlădila1 miejsc · 2,2 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Vlădila | 2198 | 93 m | Wrzesień | 71 |
Comuna Cezieni1 miejsc · 2,2 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Cezieni | 2187 | 115 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Coloneşti1 miejsc · 2,2 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Coloneşti | 2186 | 227 m | Wrzesień | 67 |
Comuna Vişina Nouă1 miejsc · 2,2 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Vișina Nouă | 2171 | 55 m | Wrzesień | 73 |
Comuna Dobroteasa1 miejsc · 2,1 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Dobroteasa | 2121 | 332 m | Wrzesień | 64 |
Comuna Ştefan cel Mare1 miejsc · 2,1 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Ştefan cel Mare | 2093 | 72 m | Wrzesień | 72 |
Comuna Mihăeşti2 miejsc · 3 tys.
Comuna Bălteni1 miejsc · 1,9 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Bălteni | 1946 | 195 m | Wrzesień | 69 |
Comuna Priseaca1 miejsc · 1,9 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Priseaca | 1920 | 218 m | Wrzesień | 68 |
Comuna Drăghiceni3 miejsc · 3,1 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Drăghiceni | 1885 | 135 m | Wrzesień | 70 |
| Grozăvești | 659 | 139 m | Wrzesień | 70 |
| Liiceni | 551 | 125 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Leleasca1 miejsc · 1,8 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Leleasca | 1819 | 347 m | Wrzesień | 63 |
Comuna Bârza2 miejsc · 2,7 tys.
Comuna Gura Padinii1 miejsc · 1,6 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Gura Padinii | 1620 | 35 m | Wrzesień | 73 |
Comuna Ipotesti1 miejsc · 1,5 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Ipotești | 1519 | 114 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Urzica2 miejsc · 2,5 tys.
Comuna Dobreţu2 miejsc · 2,1 tys.
Comuna Osica de Jos1 miejsc · 1,4 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Osica de Jos | 1430 | 99 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Făgeţelu1 miejsc · 1,4 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Făgeţelu | 1427 | 354 m | Wrzesień | 63 |
Comuna Sprâncenata3 miejsc · 2,7 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Sprâncenata | 1393 | 121 m | Wrzesień | 71 |
| Frunzaru | 763 | 57 m | Wrzesień | 71 |
| Bârseștii de Sus | 579 | 113 m | Wrzesień | 72 |
Comuna Tătuleşti1 miejsc · 1,3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Tătuleşti | 1324 | 250 m | Wrzesień | 67 |
Comuna Oporelu1 miejsc · 1,3 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Oporelu | 1265 | 250 m | Wrzesień | 66 |
Comuna Topana1 miejsc · 1,2 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Topana | 1220 | 338 m | Wrzesień | 63 |
Comuna Ghimpeţeni2 miejsc · 1,8 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Ghimpețeni | 1213 | 116 m | Wrzesień | 70 |
| Ghimpețenii Noi | 568 | 120 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Cãlui2 miejsc · 2,2 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Călui | 1111 | 158 m | Wrzesień | 68 |
| Gura Căluiu | 1108 | 166 m | Wrzesień | 68 |
Comuna Vâlcele3 miejsc · 3,1 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Vâlcele | 1097 | 124 m | Wrzesień | 70 |
| Vâlcelele de Sus | 1062 | 152 m | Wrzesień | 70 |
| Bărcănești | 897 | 116 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Pârşcoveni2 miejsc · 1 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Olari | 1003 | 133 m | Wrzesień | 70 |
| Pârşcoveni | — | 134 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Găvăneşti2 miejsc · 1,8 tys.
Comuna Spineni2 miejsc · 1,3 tys.
Comuna Grãdinile2 miejsc · 1,4 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Arvăteasca | 803 | 96 m | Wrzesień | 71 |
| Grădinile | 553 | 96 m | Wrzesień | 71 |
Comuna Milcov2 miejsc · 1,2 tys.
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Ulmi | 676 | 118 m | Wrzesień | 69 |
| Milcovu din Deal | 515 | 161 m | Wrzesień | 69 |
Comuna Obârşia2 miejsc · 508
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Câmpu Părului | 508 | 102 m | Wrzesień | 71 |
| Obârşia | — | 78 m | Wrzesień | 71 |
Comuna Bãrãşti1 miejsc · 370
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Bărăștii de Vede | 370 | 259 m | Wrzesień | 65 |
Comuna Şopârliţa1 miejsc · 0
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Şopârliţa | — | 126 m | Wrzesień | 70 |
Comuna Sâmbureşti1 miejsc · 0
| Powiat | Ludność | Wysokość n.p.m. | Najlepszy czas na wyjazd | Paź |
|---|---|---|---|---|
| Sâmbureşti | — | 354 m | Wrzesień | 63 |